Tütüncü, meslek liseli gençlerle buluştu

Tütüncü, meslek liseli gençlerle buluştu

Tütüncü, meslek liseli gençlerle buluştu

11 Kasım 2019, Pazartesi 14:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Gençlik Buluşmaları kapsamında Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mesleki eğitimin önemine değinerek, “Meslek kola takılan altın bir bileziktir" dedi.
Kepez Belediyesi'nin gençlerin sesi olan projesi 'Kepez Gençlik Buluşmaları' hız kesmeden devam ediyor. 'Kepez Gençlik Buluşmaları' kapsamında ilk olarak Prof. Dr. Raşit Küçük Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ikinci olarak Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu. Başkan Tütüncü, Türkiye'nin geleceği olan gençlerin daha büyük hedeflerin üzerine gidebilmeleri için fikirlerini öğrencilerle paylaştı.
GENÇLERİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ
En önemli önceliklerinden birinin de gençlerle sohbet etmek, onların görüşlerini, fikirlerini dinleyerek, düşüncelerinin alındığı ortamları gençler için oluşturmak olduğunu anlatan Başkan Tütüncü, “Gençlerin şehirle ve yönetimle ilgili düşüncelerini bizlere doğrudan iletebilecekleri bir ortam sağlıyoruz" dedi.
'GAYRET EDİN, ÇOK ÇALIŞIN'
Liseli öğrencilere kendi kariyer planlamasını anlatan Hakan Tütüncü, kendisinin de meslek lisesi mezunu olduğunu ve üniversite sınavlarında Türkiye'de ilk 2 bin öğrencinin içerisine girdiğini söyledi. Üniversite hayali kuran gençler için meslek lisesi öğrencisi olmanın bir engel olmadığını belirten Tütüncü, öğrencilerin gayret edip, çok çalışmaları gerektiğini belirtti.
'MESLEK ALTIN BİLEZİKTİR'
Mesleki eğitimin önemine değinen Tütüncü, “Meslek atalarımızın ifade ettiği gibi kola takılan altın bir bileziktir. Bugün işsizliğin en önemli sebeplerinden bir tanesi mesleksizlik olduğunu düşünürsek, siz bu konuda önemli bir avantaja sahipsiniz. Meslek eğitimi son derece size değer katan bir durum" diye konuştu. Ayrıca gençlerin lise arkadaşlıklarını da hayatları boyunca unutmamaları gerektiğini söyleyen Tütüncü, lise yıllarında yakalamış oldukları sevgi atmosferini hayat boyu sürdürmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muratpaşa'da vezne kolaylığı