Tuvalet temizleyerek dünya turu

Bundan yaklaşık 6 ay önce reklam şirketindeki işlerinden ayrılan ve biriktirdikleri para ile dünya turuna çıkmaya karar veren İngiliz çift, 'howfarfromhome' (evden ne kadar uzakta) isimli Instagram hesapları üzerinden paylaştıkları karelerle sosyal medyada büyük ilgi görüyor

02 Eylül 2015, Çarşamba 12:19
A A

Bundan yaklaşık 6 ay önce reklam şirketindeki işlerinden ayrılan ve biriktirdikleri para ile dünya turuna çıkmaya karar veren İngiliz çift, 'howfarfromhome' (evden ne kadar uzakta) isimli Instagram hesapları üzerinden paylaştıkları karelerle sosyal medyada büyük ilgi görüyor.

Ziyaret ettikleri her ülkede ellerinde evlerine kaç kilometre uzak olduklarını gösteren bir pankart ile poz veren çiftin rüya tatilinin iç yüzü aslında çok farklı.

Sosyal medyada yakaladıkları ünün ardından ülke medyasının ilgisini çeken 29 yaşındaki İngiliz çift, yaptıkları açıklamada hayatlarına yeni bir düzen vermek için radikal bir karar verip işlerinden ayrıldıklarını ve sahip oldukları paranın tamamını seyahate ayırdıklarını belirtiyor.

6 aylık gezinin ardından sıfırı tüketen çift, dünya turuna devam etmek için çareyi yeniden çalışmakta bulmuş.

Bu defa plazadaki işlerine dönmek istemeyen ikili, ziyaret ettikleri ülkelerde garsonluk, temizlikçilik ve çiftçilik gibi çeşitli işler yaparak konaklama ve seyahat ücretlerini karşılamaya başladı.

Hayallerindeki tatile devam edebilmek için çeşitli işlerde çalışan çift, hayatlarından son derece memnun.

Eski işlerine dönmeyi düşünmediklerini belirten ikili, bu sayede hayattaki asıl amaçlarını bulduklarını belirtiyor.

Sıradaki haber yükleniyor...