Tuz beyaz olur diyenlere pembe tuzun faydaları

2013 yılında yapılan bir düzenleme ile tuzun mutlaka beyaz olması gerekliliği ortadan kalktı. Böylece doğal ve renkli tuzlar raflarda yerini aldı. Bunların en popülerlerinden olan pembe tuzun faydalarıysa saymakla bitmiyor...

02 Ocak 2019, Çarşamba 09:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
PEMBE HİMALAYA TUZU NEDİR?

PEMBE HİMALAYA TUZU NEDİR?

Himalaya tuzunun faydaları hakkında internette bir çok bilgi var. Birçok kişi, masa tuzundan farklı olarak Himalaya tuzunun, vücudunuzda bulunan mineraller ile aynı 84 doğal elementi ve mineralleri içerdiğini, genel sağlık ve canlılığınıza katkıda bulunduğunu iddia ediyor.


Himalaya tuzunun mineralleri iyonik bir haldedir; bu, hücrelerin himalaya tuzunu kolayca absorbe edebilecekleri kadar küçük oldukları anlamına gelir.

HİMALAYA TUZU TERAPİSİ YENİ DEĞİL

HİMALAYA TUZU TERAPİSİ YENİ DEĞİL

Ülkemizde yeni olmasına rağmen, tuz odaları Doğu Avrupa'da 200 yılı aşkın bir süredir terapötik amaçlar için kullanılmaktadır. Yıllardır, akciğer hastalıkları olan kişilerin iyileşmek için tuz madenlerini ziyaret etmeleri yaygın bir uygulama olarak bilinir. Eski Yunanlılar da solunum problemleri için Haloterapiyi (tuz terapisi) kullanırlardı.


Diyetinize ya da yemeklerinize belli miktarda Himalaya tuzu ekleyerek faydalarından yararlanabilirsiniz. Himalaya tuzu; bloklar, lambalar, mutfak kullanımları gibi birçok formda bulunabilir.

Akciğerlerdeki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur ve astım, alerjiler, soğuk algınlığı, tıkanma, saman nezlesi ve sinüs tıkanıklığı gibi diğer durumlara yardımcı olabilir. Geleneksel tedavilerin aksine, bu terapötik teknik olumsuz bir yan etki yaratmadığı söylenir.

Tuz solunum tedavisi, burun kızarıklığını ve şişmesini azaltabilir. 

Himalaya tuzu soluyanlar, kirleticilerden ve dumandan tahriş ve iltihap olmuş akciğerleri temizleyebilir.

MUMLAR VE LAMBALAR

MUMLAR VE LAMBALAR

Himalaya tuzu havanın kalitesini de arttırıyor. Bu bilgi Himalaya tuzundan elde edilen mumların ve lambaların üretilmesine ön ayak olmuştur. Himalaya tuzu lambası ya da mumu yakıldığı zaman havadaki artı iyonların eksiye dönüşmesini ve manyetik hava akımının yok olmasını sağlar.


Kan basıncını düşürür, böbrek ve tansiyon hastaları kullanabilir, bu hastalıklara bağlı olarak gelişen komplikasyonları azaltır, Kalp damar hastalıklarında iyileştiricidir.

Bunun yanı sıra tuz doğal bir balgam söktürücüdür ve aşırı mukusun azaltılmasında yardımcı olabilir. Mukusu azaltabilir, gece boyunca öksürmeyi ve burun akmasını ortadan kaldırabilir, daha iyi uyumanızı sağlayabilir.

Sedef hastalığı ve egzama gibi deri rahatsızlıklarında iyileştirici etki gösterir, Vücutta birikmiş elektrik yükünün azalmasına yardımcı olur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kışın alınan kiloları yaza girerken vermenin 10 yolu