"Tuzhurmatu'da PKK'lılar Türkmenlere saldırıyor"

'Tuzhurmatu'da PKK'lılar Türkmenlere saldırıyor'

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD) Başkanı Güngör Yavuzaslan, "Irak'ın Tuzhurmatu ilçesinde PKK'lı teröristlerin de katılımıyla Türkmenlere saldırılar yapılıyor" dedi

27 Nisan 2016, Çarşamba 14:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Irak’ın Tuzhurmatu ilçesinde iki gün önce başlayan olayların devam ediyor. Bölgede bulunan Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD) Başkanı Güngör Yavuzaslan, ilçede PKK'lı teröristlerin de katılımıyla Türkmenlere saldırılar yapıldığını ifade etti.

Yavuzaslan, "İlçede bulunan Halk Gönüllüleri Güçleri ile Peşmerge arasında yaşanan çatışmada çok sayıda insan yaşamını yitirdi. İlçeden gelen ilk fotoğraflarda PKK militanlarının Peşmerge desteğiyle sivil Türkmenlere ve evlerine saldırdığı yerel kaynaklarca bildirildi. İlçede yaralılara müdahale eden sağlık ekibi ve ambulanslara Peşmerge ve PKK militanları tarafından saldırı gerçekleştirildi. Tuzhurmatu’da bulunan Türkmen Halk Gönüllü Güçleri Haşdi Şaibi Türkmeni, özellikle Türkmen mahallelerine yapılan saldırılara sert cevap verdi. Bölgeden alınan bilgilere göre çatışmalarda zaman zaman ağır silahlar kullanılıyor" dedi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Trump’a kötü haber! Yeni dava açıldı