Tuzla Belediyesi’nin düzenlediği Meme Kanseri Farkındalık Seminerleri başlıyor

Tuzla Belediyesi’nin düzenlediği Meme Kanseri Farkındalık Seminerleri başlıyor

Tuzla Belediyesi’nin düzenlediği Meme Kanseri Farkındalık Seminerleri başlıyor

14 Ekim 2021, Perşembe 15:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İSTANBUL, (DHA) - Tuzla Belediyesi, Meme Kanseri’nde farkındalığı artırmak için 15 Ekim Dünya Meme Sağlığı Günü nedeniyle, seminerler düzenliyor. Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi ve Tuzla Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi iş birliği ile düzenlenen seminler ile meme kanserinde erken tanının önemi vurgulanacak.

Tüm dünyada Meme Kanseri’ne karşı erken tanının önemine dikkat çekmek için 15 Ekim’de kutlanan Dünya Meme Sağlığı Günü kapsamında Tuzla Belediyesi farkındalık seminerleri düzenliyor. Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi ve Tuzla Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi iş birliği ile düzenlenen seminler ile meme kanserinde erken tanının önemi vurgulanacak. 15 Ekim Cuma günü saat 10:00’da başlayacak seminerler, Tuzla Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, Emlak Konut AÇEM, Mimar Sinan AÇEM, Orhanlı AÇEM, Yayla AÇEM’de gerçekleştirilecek. Seminerlere tüm Tuzlalı vatandaşlar ücretsiz olarak katılabilecekler.

“MEME KANSERİNDE ERKEN TANI BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Tuzlalı kadınlarımızı, sağlıktan sosyal hayata, eğitimden spora birçok alanda bilgilendirmeye devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek Meme Kanseri’nde erken tanının önemini anlatacağız. Hem bir hekim hem de bir belediye başkanı olarak vatandaşlarımızdan düzenleyeceğimiz seminerlere katılmalarını, sinsice ilerleyen bu kanser hakkında bilgilenmelerini ve erken tanı yöntemleri ile kanseri daha erken safhada kontrol altına alabileceklerini hatırlatmak istiyorum” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tuzla Belediyesi’nden Formula 1 Yarışları için yoğun mesai