Tuzla’nın park alanı 1 milyon 224 bin metrekare oluyor

Tuzla’nın park alanı 1 milyon 224 bin metrekare oluyor

Tuzla’nın park alanı 1 milyon 224 bin metrekare oluyor

09 Kasım 2021, Salı 15:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İSTANBUL, (DHA) - Tuzla Belediyesi, 5 mahallede yeni park yapımı çalışmalarını sürdürüyor. Parkların tamamlanmasıyla ilçe genelindeki park sayısı 141’e toplam park alanı ise 1 milyon 224 bin metrekareye ulaşmış olacak.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı çalışmaları yerinde inceleyerek parkların son durumları hakkında bilgi aldı. Parkların ücretli olacağı iddialarına tepki gösteren Başkan Yazıcı, “Parkların ücretli olacağı iddiası karşısında yapılan bu parklarımız ile cevabımızı veriyoruz. 13 yıldır yaptığımız hiçbir parkı ücretli yapmadık. Bundan sonra böyle ücretli park yapacakmışız gibi akıldan, mantıktan uzak olan bir iddia karşısında sadece gülüp geçmek lazım” dedi.

5 parkın yapımı tamamlandıktan sonra son Tuzla’daki park alanı 1 milyon 218 bin 524 metrekareden, 1 milyon 224 bin 032 metrekareye ulaşmış olacak. Her yaş grubundan vatandaşların kullanımı için uygun standartlarda yapımı devam eden parklar, kent estetiğine de uygun olarak tasarlandı. Parklar, günün her saatinde aktif olarak kullanabilmesi için tüm oturma alanları da uygulanıyor. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden parkların son durumları hakkında bilgi aldı.

“VATANDAŞLARIMIZA HİZMETKAR OLMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Tuzla Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyeleri tarafından parkların ücretli olacağına ilişkin iddiaları yanıtlayan Başkan Yazıcı, “Şu anda 141’inci parkımızı yapıyoruz. Bu parkta Mimar Sinan Mahallemizde halı sahasıyla, basketbol sahasıyla, çocuk oyun alanı ve aynı zamanda vatandaşlarımızın fitness yapabilecekleri bir alan olacak. Aynı zamanda tam çevresini dolaşan bir yürüyüş parkuru var. Bütün vatandaşlarımız için çok güzel bir hizmet olacak. Parklarımızı, spor alanlarımızı, yeşil alanlarımızı artırmaya devam ediyoruz. Yeşil alan miktarı açısından, İstanbul’da ilk 10’nda olan ilçelerden bir tanesiyiz. Biz ilçemizde yaşayan çocuklarımızı Gönül Elleri Çarşımız aracılığıyla İstanbul’un birçok yerini gezdirirken, parkların ücretli olacağı iddiası karşısında yapılan bu parklarımız ile cevabımızı veriyoruz. 13 yıldır yaptığımız hiçbir parkı ücretli yapmadık. Bundan sonra böyle ücretli park yapacakmışız gibi akıldan, mantıktan uzak olan bir iddia karşısında sadece gülüp geçmek lazım. Güneş balçıkla sıvanmaz. Biz halkımızın gönlünde edindiğimiz yeri daha iyi bir noktaya getirip, onlara hizmetkar olmak için gayretimizi sürdürüyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde yeni güzel projelerimiz ve yeni aldığımız kararlar ile beraber muhteşem işlerimizin duyurusunu hep birlikte yapacağız” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstihdam Fuarı’nın ilk gününde 2 bin 700 vatandaş iş başvurusunda bulundu