Twitter alkolden beter!

Twitter alkolden beter!

Yapılan araştırma, tweet yazmadan ve e-postalarını kontrol etmeden durmanın, alkol ve sigara kulanımına direnmekten çok daha zor olduğunu gösterdi

07 Şubat 2012, Salı 08:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ABD’de Chicago Üniversitesi Booth İşletme Fakültesi’nde gerçekleştirilen bir çalışma, teknoloji bağımlılığının ne derece vahim bir boyut kazandığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Üniversite araştırmacılarından Wilhelm Hofmann ’ın, Alman şehri Würtzburg ’da bulunan 18-85 yaş aralığında 205 kişinin katılımıyla yaptığı deney, tweet yazmadan ve e-posta kutusunu kontrol etmeden durmaya çalışmanın, alkol ve sigara arzusuna engel olmaktan çok daha zor olduğunu gösterdi.

Bir hafta boyunca deneklerin teknoloji kullanımıyla ilgili tutumunun, Blackberry ile haberleşerek ölçüldüğü araştırmada, 10 bin 558 yanıttan 7 bin 827 tanesinin “iletişim teknolojilerini kullanma arzusu” içerdiği rapor edildi.

Araştırmacılar, teknoloji bağımlılığının bu kadar artmasını ve karşı konulamaz hale gelmesinin sebebinin kullanıcılar tarafından “kolay” ve “ucuz” olarak algılanması olduğunu ifade etti.

GAZETEPORT

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sivas Altınkale'de hem sıcak hem soğuk bir arada!