Twitter ikinci çeyrekte zarar etti  

ABD’li uluslararası sosyal paylaşım ağı Twitter, bu  yılın ikinci çeyreğinde zarar ettiğini duyurdu

27 Temmuz 2017, Perşembe 22:11
A A
Twitter ikinci çeyrekte zarar etti  
Twitter’dan yapılan açıklamada, şirketin, bu senenin ikinci çeyreğinde  116 milyon dolar zarar ettiği belirtildi. Twitter, geçen yılın ikinci çeyreğinde  de 107 milyon dolar zarar bildirmişti.        


AKTİF KULLANICI YÜKSELDİ


Açıklamada, firmanın bu yılın ikinci çeyreğindeki gelirinin de geçen  senenin aynı dönemine göre, yüzde 4,6 azalarak 574 milyon dolara gerilediği  kaydedildi. Şirket, geçen yılın nisan-haziran döneminde 602 milyon dolar gelir elde etmişti.         Açıklamada, görüşlerine yer verilen Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Jack  Dorsey, aylık ortalama aktif kullanıcı sayısının bu yılın ikinci çeyreğinde,  geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 yükseldiğini aktararak, günlük ortalama  aktif kullanıcı sayısının da aynı dönemde yıldan yıla yüzde 12 artış gösterdiğini  belirtti.      


328 MİLYONDA KALDI

 

Öte yandan açıklamada, aylık ortalama kullanıcı sayısının bu yılın nisan-haziran döneminde, bu senenin ocak-mart dönemine göre, değişmeyerek 328 milyonda kaldığı bilgisine yer verildi.          

Bu arada Twitter’ın zarar ettiğini açıklamasının ardından, şirketin hisse başına değeri New York borsasında yüzde 14 düşüşle 16,85 dolara kadar geriledi.          
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.