Twitter neden çöktü? Twitter'a erişim sağlanamadı

Sosyal medyanın en etkili sitelerinden biri olan Twitter'a yaklaşık bir saat boyunca erişim sağlanamadı. Uzun süre boyunca siteye giremeyen vatandaşlar "Twitter neden çöktü?" sorusunu sormaya başladı.
 

20 Nisan 2018, Cuma 22:13
A A
Sosyal Medya ağı Twitter'da akşam saatlerinde sorunlar yaşanmaya başladı. Saat 21.00 sularında tamamen erişim sağlanamayan Twitter, yaklaşık bir saatin ardından normale döndü. 

DÜNYA GENELİNDE ERİŞİM SORUNU

Twitter'a erişim sağlayamayan tek ülke Türkiye değildi. Amerika ve Japonya'da da yoğun bir erişim sorunu yaşandı. Avrupa'da ise kısmi sorunlar yaşandı.

TWITTER NE ZAMAN KURULDU

2006 yılında yayına başlayan Twitter, dört yıllık süreçte dünyanın en çok tıklanan sitelerinden biri olmayı başardı.

Twitter'ın üç yılı bile bulmayan bir geçmişe sahip olduğunu düşünürsek en uygun başlık kuşkusuz  "Kısa Twitter Tarihi" olmalı.

Mart 2006'da, San Fransisco'da prototip olarak iki haftalığına ortaya çıkan Twitter'ın resmi başlangıcı Ağustos 2006'ya denk geliyor. Bu başlangıcın şirket  haline gelmesinin Mayıs 2007'de gerçekleştiğini belirtirsek geldiği noktayla başarı  kelimelerinin ne kadar örtüştüğü ortaya çıkıyor.

2010 yılında şirket 150 milyon dolar net kazanç sağladı. Şu anda  itibariyle 200 milyon üyesi bulunuyor.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.