Twitter WikiLeaks davasına nasıl dahil oldu?

Olay site WikiLeaks'in etkileri sürmeye devam ediyor. Amerika'da süren WikiLeaks davasında mahkeme bakın Twitter'ı nasıl olayın içine dahil etti

11 Ocak 2011, Salı 16:11
A A
Twitter WikiLeaks davasına nasıl dahil oldu?

Geçtiğimiz aylarda patlak veren WikiLeaks skandalı hız kesmeden devam ediyor.

Film senaryolarını bile solda sıfır bırakan WikiLeaks skandalında, devlet liderleri, şirketler ve internet kullanıcıları sözlerini söylemişti. Son söz ise en geçerli kurum olan mahkemeler tarafından söylenecek.

Virginia Baş Savcısı, Twitter yönetiminden içinde WikiLeaks kurucusu Juillian Assange'ında bulunduğu onlarca kişinin özel bilgilerini mahkemeyle paylaşmasını istedi.

MAHKEME HAMLESİNİ YAPTI

WikiLeaks'le ilgili olduğu belirlenen bu kişilerin, telefon numaraları, sosyal ağ kullanıcı adları, bilgileri gibi tüm özel belgeler mahkeme tarafından toplanıyor. Twitter'ında dahil olduğu davanın sonucu internet tarihini değiştirecek kadar önemli. Mahkemenin özel bilgilerini istediği tüm kişilerin tek ortak noktası ise WikiLeaks'e belgeleri yollayan kişi olduğu iddia edilen Er Bradly Mannig ile irtibatta olmaları.

Mannig devlet sırlarını sızdırmak suçundan 56 yıl mahkumiyet istemiyle yargılanıyor.

Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.