Twitter yasağı en çok onları vurdu

Twitter'a gelen yasak günlerdir Türkiye'nin gündeminde, ancak Twitter yasağı çok önemli bir kitleyi de vurdu: Kan ve trombosit arayan hastalar...

24 Mart 2014, Pazartesi 14:29
A A
Twitter yasağı en çok onları vurdu

Küçük Melis, Yağız, Talha, oğluna yazdığı mektupla herkesi ağlatan Sevil anne ve başka birçok lösemi hastasının ilik nakli olması için kampanyalar düzenlenmiş, birçok kişi Twitter sayesinde sağlığına kavuşmuştu.

Acil kan arayan ve trombosit arayan hastalar, nadir hastalıkları olanlar, ABD'de birçok iç organı değiştirilerek hayata tutunan Refiye için de çok ses getiren paylaşımlar olmuştu.

"YETER ARTIK BİZ DE YAŞAMAK İSTİYORUZ"

İşte bunun üzerine birçok platform da Twitter yasağına tepki göstermeye başladı. Etkin hesaplardan biri olan "Lösemi Dayanışma" isimli hesaptan da duyuru yapılarak olaya tepki gösterildi ve şu sözlere yer verildi:

"Twitter'ı kapatmışsınız, o zaman lösemi hastalarına 2 günde 1 lazım olan kırmızı kanı ve trombositi de siz bulun. Benimki AB Rh negatif, biraz zor bulursunuz şimdiden söyleyim. Bu saatten sonra gönüllülerimize Twitter'dan ulaşıp biz de bulamayız artık. Bir sürü hastanın zaten sebebi oluyordunuz, artık hepsinin sebebi oldunuz. Şimdi bunu yazdık diye yine bize saldırıp belki de sayfamızı kapatırlar. Yeter artık. Biz de yaşamak istiyoruz, kan verecek gönüllülerimize ulaşmak istiyoruz, kan anonslarımızı yapmak istiyoruz. Bu hakkımızı elimizden alanları kınıyoruz."

HÜRRİYET


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...