Twitter'a girmek için sakın bunu yapmayın

Yasaklı sitelere giriş sağlayan ve Twitter'ın da kapılarını açan TOR uygulamasının muhtemelen kötü amaçlara sahip sahte versiyonunun aylardır App Store'da duruyor olması ve Apple'ın buna ses çıkarmaması herkesi şaşırtıyor

24 Mart 2014, Pazartesi 10:29
A A
Twitter'a girmek için sakın bunu yapmayın

İnternette iz bırakmadan sörf yapmayı sağlayan, aynı zamanda yasaklı Twitter'a girilebilmesine olanak veren Tor projesinin mobil uygulamasını taklit eden, sahte bir uygulama aylardır AppStore'da kendine kurban arıyor. Tor Projesi'nden yapılan açıklamada, AppStore'da yer alan uygulamanın kendilerine ait olmadığı vurgulandı.

MUHTEMELEN KÖTÜ AMAÇLARI OLAN SAHTE BİR PROGRAM

Tor Projesi yöneticileri, Apple'ı konu hakkında defalarca uyarmalarına rağmen Apple'ın uygulamayı kaldırmadığı ve son başvuruda, uygulamanın yapımcısına kendisini savunması için bir fırsat vermek istedikleri cevabını aldıklarını da açıkladı. Böylece Apple'ın, muhtemelen kötü amaçları olan sahte bir uygulamayı aylardır AppStore'da tuttuğu anlaşıldı; en azından iddia bu şekilde.

Eğer siz de daha önce torbrowser isimli bu uygulamayı indirdiyseniz, dikkatli olmanızda fayda var zira uygulamanın gerçek Tor projesi ile hiçbir bağlantısı bulunmuyor.

Sıradaki haber yükleniyor...