Twitter'da gizlilik tarih oldu!

Twitter 2 yeni özelliğini test etmeye başladı. Özelliklerden ilki tweet'lere verilen yanıtları bir araya toplarken, ikincisi ise kullanıcıların çevrimiçi olduğunu ortaya çıkarıyor

04 Eylül 2018, Salı 10:11
A A

Twiter'ın ürün müdürü Sara Haider ve CEO Jack Dorsey, test aşamasında olan iki yeni özelliğe ilişkin bazı ekran görüntüleri paylaştı. Kullanıcılardan geri bildirim isteyen Twitter yöneticileri, yorumlara göre son güncellemeleri yapmayı planlıyor.

Yeni özelliklerden ilki, tweet altındaki kalabalık mesajlaşmaları daha derli toplu hale getirirken ikincisi ise çevrimiçi olunduğunu ortaya çıkaran yeşil bir ikon bulunduruyor. Bu özelliği kapatmak gibi bir seçenek olup olmayacağı yönünde henüz açıklama yapılmış değil. Eğer söz konusu özellik aktif edilirse, kullanıcılar Twitter'a girdikleri andan itibaren profil fotoğraflarının sağ alt köşesinde yeşil bir logoya sahip olacaklar. Böylece diğer kullanıcılar online olduğunuzu görebilecek.

Özellikle ünlü kullanıcılar için tam bir kabus olabilecek olan bu özelliğin kapatılabileceğini öngörüyoruz. Şu an sınırlı sayıda kullanıcı ile test edilen Twitter'ın yeni özellikleri, çok yakında son halini alarak tüm kullanıcılara sunulacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.