Twitter'da para basıyorlar

Twitter'da çeşitli araç, ürün ya da mekânların adlarını vererek reklam yapan ünlüler bundan da para kazanmaya başladı

26 Ekim 2010, Salı 08:36
A A
Twitter'da para basıyorlar

Pek çok ünlü isim Twitter’da reklam içerikli mesajlar yazarak para kazanmaya başladı. Twitter’da milyonlarca kişi tarafından takip edilen ünlüler, bir ürünü ne kadar beğendiklerini anlatan tek bir cümle karşılığında ayda 30 bin dolardan fazla para kazanabiliyor. Snoop Dog ve 50 Cent gibi şarkıcılar düzenli olarak Twitter’da reklam yapıyor.

ABD’DE KURALI VAR

Kanunlar gereği ABD’de ünlüler para karşılığında bir ürünü övdüklerinde, İngilizce’de reklam anlamına gelen “ad” (reklam) ya da “spon” (sponsorluk) kelimelerini mesaj sonuna yazmak zorunda kalıyor. İngiltere’de ise böyle bir kanun olmadığı için ünlüler sanki kendi zevklerini paylaşıyor gibi yorumlar yazarak hayranlarını reklam veren firmanın ürününü almaya teşvik edebiliyor.

Bu hafta Range Rover, yeni otomobillerini deneyerek Twitter’da tanıtmaları için 40’dan fazla ünlü ile anlaşarak Avrupa’nın ilk geniş çaplı Twitter reklam kampanyasına imza attı.
 
(HaberTürk)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.