Twitter’da Türkiye’de en çok konuşulan 5 sporcu da kadın sporcularımız oldu

Twitter’da Türkiye’de en çok konuşulan 5 sporcu da kadın sporcularımız oldu

2021 Olimpiyatları'ndaki sohbetler ile ilgili Twitter, 21 Temmuz 2021 ile 28 Temmuz 2021 tarihleri arasında dünya çapında ve Türkiye bazında ülkeler, takımlar, sporcular ve Tweetler için en çok konuşulan konuları açıkladı. Bu verilere damgasını vuran ise voleybol ve Filenin Sultanları oldu.

02 Ağustos 2021, Pazartesi 13:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Olimpiyatlarda mücadelesine Çin'e karşı alınan 3-0'lık net galibiyetle başlayan Türkiye kadın voleybol milli takımımız, olimpiyatlarda Twitter'da en çok konuşulan, tweet'lenen ve en çok etkileşime giren takım oldu. Türkiye'de bu dönemde Twitter'da açık ara en çok konuşulan spor voleybol iken, bunu judo, basketbol ve tekvando izledi. 21-18 Temmuz tarihleri arasında olimpiyatlarla ilgili 349.2 bin tweet atıldı. 142.4 bin tekil kişi, Olimpiyatlar hakkında tweet attı.

Türkiye'deki olimpiyatlarla ilgili atılan tweet'lerde dikkat çeken bir diğer nokta da en çok tweet atılan ilk 5 sporcunun kadın sporcular olmasıydı. Bu sporcular Ebrar Karakurt, Eda Erdem, Hatice Kübra İlgün, Busenaz Sürmeneli ve Hande Baladın oldu.

En çok kullanılan hashtag #Tokyo2020 olurken, bu hashtag'i #FileninSultanları hashtag'i takip etti.

En çok beğeni alan tweet ise Eda Erdem'in tweet'i oldu.

Dünyada kaykay, hakkında en çok konuşulan dal oldu

Bu dönemde olimpiyatların dünyada en çok konuşulan dalı ise bu yıl olimpiyatlara dahil olan kaykay oldu. Kaykay, toplam 47 milyon tweet ile açık ara en çok konuşulan spor olurken, onu voleybol ve futbol izledi. İki genç sporcu, Rayssa Leal ve Simone Biles, hakkında en çok tweet'lenenler oldu. Rayssa Leal ile ilgili tweet ise en çok beğenilen tweet oldu.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2021'in en önemli gökyüzü olayı için geri sayım başladı! Etkisi ne kadar sürecek?