Twitter'ın zararı devam ediyor

Sosyal ağlardan biri olan Twitter'ın açıkladığı son mali rapor şirketteki zararın sürdüğünü gösteriyor. Firma son çeyrekte 162 milyon dolar zarar açıkladı

29 Nisan 2015, Çarşamba 12:26
A A
Twitter'ın zararı devam ediyor

Twitter, 2015 yılı birinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, Twitter’ın birinci çeyrekte gelirleri 436 milyon dolarla beklentilerin altında kaldı. Twitter’ın 440-450 milyon dolar gelir elde etmesi bekleniyordu. Twitter, geçen yılın aynı döneminde 250 milyon dolar gelir elde etmişti.

Geçen yılın birinci çeyreğinde 132 milyon dolar zarar açıklayan Twitter’ın, bu yılın aynı dönemindeki zararı ise 162 milyon dolara çıktı.

Twitter’in Üst Yöneticisi Dick Costolo, şirketin gelirlerinin beklentilerin altında kalmasına yeni piyasaya sürdükleri ürünlerden elde ettikleri gelirin az olmasından kaynaklandığını belirterek, "Bu ürünler daha yeni. Bu ürünler gelecekte şirketin değerini artıracak" ifadelerini kullandı.

Twitter’ın hisseleri, yüzde 18 değer kaybederek, günü 42,27 dolardan kapadı.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.