Tyson Gay, 100 metrede iddialı

Tyson Gay, 100 metrede iddialı

ABD'li sprinter Tyson Gay, Londra Olimpiyat Oyunları 100 metre finalinde, Usain Bolt'un kesin favori gösterilmesine karşı çıktı

12 Temmuz 2012, Perşembe 13:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Usain Bolt'un 100 metrede kesin favori gösterilmesine karşı çıkan ABD'li Tyson Gay, final yarışının her türlü sonuca açık olduğunu savundu.

Kalça sakatlığının etkilerinden kurtuldukça kendisine güveninin arttığını vurgulayan Gay; "Amerikan takımına seçilecek kadar iyi koştuğum günden bu yana, üzerimde herhangi bir baskı hissetmiyorum.

Hepimiz Bolt'un geçilmez olduğunu gördük. Olimpiyat oyunlarında eleme koşacağımız da unutulmasın. Benimle birlikte, Justin Gatlin ve Yohan Blake'in de kazanma şansı var. 100 metre yarışı bence her türlü sonuca açık" diye konuştu.

2004 Atina Olimpiyat Oyunlar’ında şampiyon olduktan sonra, doping nedeniyle 4 yıl men cezası alan Justin Gatlin de, iddialı açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Gatlin, tıpkı Atina'da olduğu gibi Londra'da da altın madalya alacağına inandığını ifade etti. Bolt, 2008 pekin olimpiyat oyunlarında 100 ve 200 metrede dünya rekorlarını kırarak altın madalya almıştı.

Jamaikalı sprinter, 1 yıl sonra berlin'de düzenlenen dünya şampiyonasında, 100 ve 200 metrede, kendisine ait rekorları daha da geliştirmişti.

ntvspor

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'nin, Trabzonspor kamp kadrosu belli oldu