U20 ve U23 Atletizm Şampiyonası nefes kesti

Geçtiğimiz hafta içerisinde Süper Lig'e ev sahipliği yapan Bursa Atıcılar Pistin'de Türkiye U20 ve U23 Atletizm Şampiyonası başladı

25 Haziran 2019, Salı 20:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

 Balkan U20 Şampiyonası için seçme niteliğinde organizasyon, ayrıca yaş grubu Avrupa şampiyonaları için atletler adına son baraj geçme şanslarından biri olacak. Yarışların ilk gününde kadın ve erkek sporcular; gülle atma, sırıkla atlama, uzun atlama, 100 metre, 200 metre, 1500 metre, 3 bin metre, 5 bin metre, üç adım atlama, 4x100 bayrak, cirit atma ve disk atma gibi branşlarda kendilerini gösteriyor.

KARADENİZ: YARIŞLAR KEYİFLİ GEÇİYOR

KARADENİZ: YARIŞLAR KEYİFLİ GEÇİYOR

Organizasyona ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Karadeniz, yarın da sürecek yarışların keyifli geçtiğini dile getirdi. Buradaki genç sporcuların bir yıllık emeklerinin sonuçlarını alacaklarını söyleyen Karadeniz, yarış katılımının da rekor olduğunu belirterek, "Kendi yaş gruplarının en iyi atletleri, Bursa'da yarışıyor. Birkaç gün önce de Süper Lig yarışlarında Türkiye'nin en iyi atletleri burada yarıştı. Bursa'da her şey çok güzel. Federasyon başkanımız Fatih Çintimar´a da teşekkür ediyoruz, yarışların Bursa´da düzenlenmesini destekledi. Bursa, en çok lisanslı sporcuya sahip illerden bir tanesi. Bursa´daki Kapalı Spor Salonu'nun da sadece zemini kaldı, en kısa sürede çözeceğiz. Hizmete sunduğumuz zaman Bursa'dan Avrupa şampiyonu, hatta dünya şampiyonu sporcular çıkacak" ifadelerini kullandı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Derbinin hakemi Halil Umut Meler kimdir?