Uber yemek taşımaya başlıyor

Uber, yemek teslimatı yapmak üzere yeni bir uygulamayı yayına aldı

05 Mart 2016, Cumartesi 02:12
A A
Uber yemek taşımaya başlıyor

ABD’de Los Angeles bölgesinde hizmet veren yeni uygulama, aslında Uber’in daha önce denemesini yaptığı bir alanda hizmet veriyor. Uber daha önce de yemek servisi yapmayı denemişti ancak o denemede Uber sadece seçilmiş az sayıda menünün teslimatını gerçekleştiriyordu. Bu menüler de çoğunlukla çalışanların öğle yemeği arasında tercih ettiği sandviç ve içeçek seçeneklerinden oluşuyordu.

 

image-553d202639ced-default[1]

 

Uber’in yeni ugulaması UberEats ise çok sayıda restoranın tüm menülerini kapsıyor. Müşteri siparişini verdikten sonra bir Uber taksisi söz konusu restorana yöneliyor, bu sırada siparişi hazırlayan restoran paketi şoföre teslim ediyor ve Uber aracı paketi alıcısına götürüyor. Müşterilerin bu hızlı servis için Uber’e standart olarak 5 dolar ödemesi gerekiyor.

Ayrıca Uber, rakip ulaştırma servislerinin aksine, şehrin bir ucundan diğerine gönderim de yapmıyor. Yani UberEats müşterileri, sadece kendi semtlerindeki restoranlarından sipariş verebiliyorlar. Böylece yemeklerin hızlı, lezzetli, taze kalmasını sağlarken, kendi ulaşım maliyetini de minimumda tutuyor.

UberEats modeli başarılı olursa, Uber’in uygulamayı araçlarının etkin olduğu diğer şehir ve ülkelere de götürmesi bekleniyor.

Yeni Forza Oyununun Kapağını Lamborghini Süsleyecek

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.