UBER'ci - taksici kavgasında yumruklar havada uçuştu!

UBER'ci - taksici kavgasında yumruklar havada uçuştu!

İstanbul Eminönü'nde bir taksici, turiste sahte dolar verdiğini iddia eden UBER şoförü ile birbirine girdi. UBER şoförü tarafından çekilen başka bir görüntüde, taksicilerin bir kadın müşteriyi araca almaması da dikkat çekti

18 Ekim 2018, Perşembe 11:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Eminönü’nde bir kadın müşteriyi araca almayan taksicileri görüntüleyen UBER şoförü, önündeki taksicinin de turistlere sahte dolar verdiğini iddia etmesi üzerine, başka bir taksici ile kavga etti. Yumruk ve tokatların havada uçuştuğu kavga cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Olay, geçtiğimiz hafta çarşamba günü saat 14.30 sıralarında Fatih Eminönü Reşadiye Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre iskele meydanında bekleyen kadın müşteriyi taksiciler “yakın mesafe” olduğu gerekçesiyle araçlarına almadı.

Birkaç aracın kadının almadığını gören UBER sürücüsü Yakup Bayıroğlu (42), cep telefonuyla olanı biteni görüntüledi. Bayıroğlu görüntü kaydı yaptığı esnada bir taksi şoförünün turistlerden aldığı 100 dolarlık banknotu bir başka taksiciye verdiğini ve el çabukluğuyla sahtesiyle değiştirdiğini iddia etti. Bunun üzerine peşinden giden UBER şoförü, turistleri durdurarak durumu izah etmeye çalıştı.

YUMRUK VE TOKATLARLA BİRBİRİNE GİRDİLER

Bayıroğlu turistlere taksicinin verdiği doların sahte olduğunu anlattığı esnada başka bir taksici ise duruma müdahale etmeye çalıştı. UBER sürücüsü Bayıroğlu’na küfür de eden kimliği belirsiz taksici, ardından sözlerini daha da ağırlaştırdı.

Küfürlerin havada uçuşması üzerine UBER şoförü ile taksici birbirine girdi. Yumruk ve tokatların havada uçuştuğu kavgada, vatandaşlar dakikalarca tarafları ayırmaya çalıştı. Zaman zaman ayrılarak küfürleşen ardından tekrar kavga eden UBER sürücüsü ve taksici, bir süre sonra vatandaşları araya girmesiyle ayrıldı. Yaşananlar ise UBER aracındaki bir turistin cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

"TURİSTE SAHTE DOLAR VERDİ"

Olay hakkında konuşan Yakup Bayıroğlu, “Eminönü iskelesinde taksicilerin arkasında onları takip ediyordum. Birkaç kişiyi araca almadılar, sonra turistler bindi. Ön taraftaki taksici turistin elinden parayı çekti. Yan tarafında bekleyen taksiciyi parayı verdi. Turiste de başka para verdiler, onlarda parayı cüzdanına koyup gitti. İleride turistleri yakaladım, size sahte para verdiler dedim. O esnada başka bir taksici geldi. Olayın onunla bir alakası olmamasına rağmen bana, ‘Sen ne karışıyorsun’ dedi. Sonra birbirimize girdik, olay sonrası turistlere ‘Polis çağırın, doları teslim edin. Oradaki taksiciler yaptı deyin’ dedim. Hiç kimseyi araçlarına almıyorlar. Bana da eliyle tırmık attı” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Küçük Saray’da yükseltme çalışması yapılıyor