Üç günde ikinci Türk restoranı terörün hedefi oldu

Üç günde ikinci Türk restoranı terörün hedefi oldu

14 Ağustos'ta Burkina Faso’nun başkenti Ouagadougou’daki bir Türk restoranına düzenlenen silahlı saldırıdan sonra yeni bir saldırı haberi bu akşam saatlerinde İspanya'nın turizm cenneti Barcelona'dan geldi. Barcelona'da düzenlenen araçlı terör saldırısının ardından, iki silahlı kişinin Türk restoranına girip içeridekileri rehin aldığı belirtiliyor. Katalan polisi ise yaptığı açıklamada rehine olmadığını duyurdu

17 Ağustos 2017, Perşembe 20:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

BURKINA FASO'DA TÜRK RESTORANINA SALDIRI: 18 ÖLÜ

Batı Afrika ülkesi Burkina Faso'nun başkenti Vagadugu'da Aziz İstanbul adlı Türk  restoranını hedef alan saldırıda 18 öldü, 8 kişi de yaralandı.

'TERÖR SALDIRISI'

Hükümet yetkilileri olayın bir  'olası bir terör saldırısı' olduğunu belirterek operasyon yapıldığını duyurdu.

DIŞİŞLERİ: 1 TÜRK ÖLDÜ 1 TÜRK YARALI


Dışişleri Bakanlığı'ndan Burkina Faso'daki saldırı ile ilgili yapılan açıklamada "Burkina Faso'daki saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırıda 1 Türk öldü, 1 Türk de yaralandı" ifadeleri kullanıldı.

BARCELONA'DA TERÖR SALDIRISI

Barcelona’da bir minibüsün kalabalığın arasına dalmasından sonra iki silahlı kişinin bir Luna de İstanbul (İstanbul'un Ay'ı)  adlı Türk restoranına girdiği belirtildi. Silahlı saldırganın içerideki rehin aldığı belirtiliyor.

Katalan polisinin akşam saatlerinde yaptığı açıklamada rehine olmadığını duyurdu.

Uzmanlar, DEAŞ'ın daha önce İspanya'yı da tehdit ettiğini ve son saldırının da bu terör örgütünün izlerini taşıdığını söylüyor.

SALDIRIYI DEAŞ ÜSTLENDİ


Barcelona'yı kana bulayan terör saldırısını DEAŞ terör örgütü üstlendi.Burkina Faso'daki Türk restoranına saldırı: Ölü ve yaralılar var


Barcelona'da terör! Araç yayaların arasına daldı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Açık alanlarda maske zorunluluğu kaldırılıyor