Uçakla kent kent dolaşıp soygun yapan hırsız kıskıvrak yakalandı

Adana'da hırsızlık suçundan 100’den fazla suç kaydı olan ve dün Adana'da yakalanan İslam Akkurt’un (24) uçağa binip Türkiye’nin çeşitli illerine gittiği, bu kentlerde otomobil kiralayıp evleri soyduğu ortaya çıktı

14 Mart 2018, Çarşamba 09:43 Son Güncelleme:
A A
Uçakla kent kent dolaşıp soygun yapan hırsız kıskıvrak yakalandı
Adana polisi, kent genelinde ve özellikle Çukurova ilçesinde evden ve işyerlerinde meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili çalışma başlattı. Girdiği evlerin kapı kilitlerini kıran, bazı evlere de tırmanarak giren zanlı veya zanlılar, altın, elektronik eşya, para ve cep telefonu alarak kayıplara karıştı.

Son olarak 100’üncü Yıl Mahallesi’de girdiği evden altın kolye, 22 ayar bilezik, küpe ve Mine D.’ye ait, üzerinde ’İstanbul Üniversitesi Florance Nightingale Hastanesi’ yazan yüzüğü çalan zanlının yakalanması için harekete geçildi.

Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerine özel ekip kurulması ve zanlının bir an önce yakalanmasının talimatını verdi. Polis olayların meydana geldiği yerlerdeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.


 

POLİSİ GÖRÜNCE KAÇTI


Soygunları gerçekleştiren kişinin İslam Akkurt olduğunu saptayan polis, zanlıyı suçüstü yakalamak için mahalle ve sokak girişlerinde beklemeye başladı. Hırsızlık yapmak için bir apartmana girmeye çalışan Akkurt, polisleri görünce kaçtı.
 

UÇAĞA BİNİP SOYGUNA GİTTİ


Çok sayıda ekip tarafından 2 saat boyunca kovalanan zanlı en sonunda yakalandı. Gözaltına alınan Akkurt’un, Adana dışındaki çevre illere de gidip buralardan soygun yaptığı ve 100’den fazla suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

Zanlının sık sık İstanbul’a uçakla gittiği ardından Marmara Bölgesi’ndeki kentlere kiraladığı araçla gidip burdaki evlerdenden soygun yaptığı da belirlendi.

Akkurt, Emniyet’teki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Çağlar ÖZTÜRK / ADANA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Üç bakan deprem bölgesinde