Uçakta yanmak üzere olan bir telefon...

Samsung’un başı ciddi derecede ağrımıştı. Geçtiğimiz günlerde Hindistan’dan yine can sıkıcı bir haber geldi..

25 Ekim 2017, Çarşamba 11:01
A A
Uçakta yanmak üzere olan bir telefon...
Bazen elektronik cihazlarda arızalar yaşanabiliyor, bu zaten hepimizin bildiği bir şey. Ancak bazen de “bazı arızalar ile bazı markaları” sıklıkla beraber gördüğümüz oluyor.

Güney Koreli Samsung, Galaxy Note 7 modelinin pilinde yaşanan sorunlar sebebiyle bu ürününü piyasadan çekmek zorunda kalmıştı. Trenlerden uçaklara kadar birçok araçta yasaklanan cihaz, büyük bir hayal kırıklığı olarak nitelendirilmişti. Şimdi de gelelim Cnet’te yer verilen yeni habere.
 

NE OLDU?


Geçtiğimiz günlerde Hindistan’da bir kadın yolcu, Jet Airways firmasıyla Delhi’den Indore şehrine seyahat ediyordu. Uçak kalktıktan kısa süre sonra ise, çantasından dumanlar gelmeye başladığını fark etti. Çantada üç tane telefon yer alıyordu ve bunlardan yalnızda bir tanesi dumanın kaynağı idi. Yani Samsung’un gelişmekte olan pazarlara yönelik olarak uygun fiyatlı hazırladığı modellerden Galaxy J7.
 

KORKU DOLU ANLAR YAŞANDI


Dumanlar uçaktakilere kısa süreli de olsa korku dolu anlar yaşattı. Durumun farkına varan yetkililer, kısa sürede önlem alarak tehlikenin boyutunun büyümesini engelledi. Yaşanan bu olayın ardından ne Samsung ne de Jet Airways’den bir açıklama yapıldı.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yazılımcılığa son verip kendine ormanda ev yaptı