Üçgen makyaj süngeri nasıl kullanılır?

Makyaj süngerlerin kullanımı bu kadar yaygın olmuşken gelin doğru kullanımını birlikte öğrenelim…  

16 Mayıs 2017, Salı 10:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Makyaj süngerleri hayatımıza girdiğinden beri makyaj görünümleri daha doğal bir görünüm almaya başladı. Ancak makyaj süngerlerini kullanırken yaptığınız bazı hatalar kötü sonuçlar almanıza neden olabilir.

İşte makyaj süngerlerini kullanırken yaptığınız hatalar.

FONDÖTENİ DİREKT OLARAK SÜNGERE UYGULAMAK

FONDÖTENİ DİREKT OLARAK SÜNGERE UYGULAMAK

Cildinize uygulayacağınız fondöteni direkt olarak süngere sıkmak yerine elinizin üstüne sıkın ve süngerin geniş kısmı ile buradan alarak yüzünüze sürün. Böylece makyaj süngerinin daha az fondöten harcamasını sağlamış olursunuz.

KURU KULLANMAK

KURU KULLANMAK

Kuru kullandığınız makyaj süngeri fondöteni çok fazla içine çeker. Böylece fondöteninizin çoğu cildiniz yerine sünger tarafından emilir. Bu nedenle makyaj süngerinizi ilk olarak ıslatın, sıkın ve daha sonra cildinize fondöteni uygulayın. Bu şekilde uygulama hem daha az fondöten harcamanızı sağlar hem de daha yumuşak bir uygulama sağlar.

  KURUDUKÇA ISLATMAMAK

KURUDUKÇA ISLATMAMAK

Makyaj süngeriniz makyaj sırasında kurumaya başlıyorsa onu su ya da yüz spreyi ile sık sık ıslatın. Böylece onun her zaman nemli kalmasını sağlayacaksınız.

TEMİZLEMEDEN ÇANTAYA ATMAK

TEMİZLEMEDEN ÇANTAYA ATMAK

Makyaj süngerinizi her kullandıktan sonra temizlemeden çantanıza atıyorsanız cildinize haksızlık yapıyorsunuz. Temizlemeden makyaj çantanıza koyduğunuz makyaj süngerinin içinde bakteri oluşumu başlar ve bu da yüzünüzde sivilce gibi cilt problemleri oluşturur. Bu nedenle makyaj süngerinizi her kullanım sonrası su ile temizleyin ve sıktığınızda temiz su akana kadar yıkayın.

SADECE FONDÖTEN İÇİN KULLANMAK

SADECE FONDÖTEN İÇİN KULLANMAK

Makyaj süngerinizi sadece fondöteniniz için değil aynı zamanda krem ve jel yapıdaki allık, aydınlatıcı gibi ürünlerde de kullanabilirsiniz.

UZUN SÜRE KULLANMAK

UZUN SÜRE KULLANMAK

Makyaj malzemelerinizin kullanım süresi olduğu kadar makyaj süngerinizin de bir ömrü vardır. Yeni bir makyaj süngerine ihtiyaç olduğunu süngerin rengini kaybetmeye ve şeklinin bozulmaya başlaması ile anlayabilirsiniz. Eğer makyaj süngerini her gün kullanıyorsanız onu iki ya da üç ayda bir değiştirmelisiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kilo vermenin olmazsa olmazı: Egzersizde istikrarı yakalamanın 10 altın kuralı