Ücretsiz biniyor diye yaşlı adamı otobüsten zorla indirdi! Gözyaşları içinde anlattı

Adana'da otobüsten indirilen 74 yaşındaki Aydın Çekmez, ücretsiz seyahat kartı kullandığı için otobüsten zorla indirildiğini ve alkollü değil, oruçlu olduğunu söyledi

10 Mayıs 2019, Cuma 17:38 Son Güncelleme:
A A

Adana’da bindiği özel halk otobüsünde şoförün sert tepkisiyle karşılaşıp otobüsten zorla indirilen 74 yaşındaki Aydın Çekmez, yaşananları gazetecilere anlattı.

'BEDAVA KART KULLANDIĞIM İÇİN TEPKİ GÖSTERDİ'

'BEDAVA KART KULLANDIĞIM İÇİN TEPKİ GÖSTERDİ'

Aydın Çekmez, olayın yaşandığı gün oruçlu olduğunu kaydederek “İftarda tatlı yemek için Atatürk Caddesi'ne gidip tatlı aldım. Tekrar eve gitmek için otobüse bindim. 74 yaşındayım, ben de emekli TIR sürücüsüyüm.

Otobüse binince kartımı bastım ama bedava kart olduğu için sürücü bana tepki gösterdi. ‘Neden bedava biniyorsunuz? Para verin’ dedi. Gittim yerime oturdum ama buna rağmen inmemi istedi.

Ben de inmedim. Daha sonra birden arabayı durdurup yanıma geldi, suratıma vurdu. Sonra da beni tutup aşağı fırlattı.

Kafam lastiğe geldi. Lastik olmasa çok daha kötü olabilirdi” dedi.

'BEN ALKOLLÜ DEĞİLDİM, ORUÇTUM'

'BEN ALKOLLÜ DEĞİLDİM, ORUÇTUM'

Yaşanan olayın ardından yürüyemediğini belirterek gözyaşlarına boğulan Aydın Çekmez, “Şoför benim alkollü olduğumu söylemiş. Ramazan ayındayız. Ben oruç tutuyordum. İftar için eve gidiyordum. Olaydan sonra zaten hastaneye gittim. Hastane kayıtlarında da var bu. Ben alkollü değildim. Sürücüye ceza verdikleri için Kooperatif Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı'na teşekkür ediyorum. Yaşlılara bu tür şeylerin yapılmaması gerekiyor. İnşallah bir daha olmaz” diye konuştu.


İHA

Sıradaki haber yükleniyor...