Ucuz otobüs bileti almak için tüyolar

Yurt içi seyahatlerde en çok ilgi gören otobüs yolculukları, birbirinden etkileyici manzaralar ve yola eşlik eden şarkılarla seyahat severler için ayrı bir anlam taşıyor. Peki ekonomik bilet nasıl alınır? Konforlu otobüs yolculukları için neler yapılmalı?

24 Ocak 2020, Cuma 11:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Tatiller, bayramlarda memleket ziyaretleri, okula gidişler ya da eve dönüşler için her yaştan insanın sıklıkla kullandığı şehirlerarası otobüsler, bir ulaşım çözümü olmanın ötesinde sunduğu seyahat deneyimiyle de yolcuların tercih sebebi oluyor. 

İster birkaç saatlik mesafeler ister ülkeyi bir uçtan diğer uca birleştiren uzun yolculuklar olsun, otobüs yolculuklarında bütçenizi korurken konforunuzu yükseltmek için bilet alırken dikkat etmeniz gereken ayrıntılar bulunuyor. 

İnternette firma kıyaslayın

İnternette firma kıyaslayın

Otobüs biletini ucuza almak seyahatin geri kalanına daha çok bütçe ayırabilmek için önem taşıyor. Otobüs firmalarına artık yalnızca acentelerden ulaşmak zorunda olmadığımız günümüzde, internet üzerinden bilet alma seçeneği fiziksel eforu ortadan kaldırdığı gibi bütçenize uygun bileti bulmak için de birçok avantaj sunuyor. Otobüs bileti alacağınız zaman internetten mutlaka firmaları kıyaslayın.

Bilet alımını son dakikaya bırakmayın

Bilet alımını son dakikaya bırakmayın

obilet.com CEO’su Yiğit Gürocak, ucuz ve konforları otobüs bileti almanın ipuçlarını verdi. Bayram tatili gibi özel dönemlerde ise yaşanan talep yoğunluğundan dolayı bilet almayı son dakikaya bırakmamak gerekiyor. 

Güneş ne tarafta?

Güneş ne tarafta?

Güzergaha ve saate göre değişen güneş durumu, otobüsle seyahat ederken konfor şartlarını değiştiren en önemli etkenlerden biri.  İzleyeceğiniz müthiş bir gün doğumu ya da gün batımı ile yolculuğunuzun en etkileyici dakikalarını yaşatabilen bu durum, gözlerinizi sürekli kısmanıza ya da perdeyi kapattığınız için yol manzaralarını kaçırmanıza sebep olarak konforunuzu elinizden alan bir etkene dönüşebiliyor. 

Rahat ve keyifli bir yolculuk için

Rahat ve keyifli bir yolculuk için

Biletinizi ucuz bir şekilde alıp güneşe göre koltuğunuzu seçtikten sonra yanınıza alacağınız birkaç eşya ile seyahatinizi daha konforlu ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. Öncelikle rahat kıyafetler ve spor ayakkabı tercih etmeli hem otobüs içinde hem de molalarda hava durumuna karşı önlem almak adına şal ve ince battaniye kullanabilirsiniz.

Rahat bir uyku için seyahatlerinize özel boyun yastıklarını tercih edebilirsiniz. Sevdiğiniz bir kitap ya da yola çıkmadan hazırlayacağınız bir şarkı listesi de seyahatinizi daha eğlenceli hale getirecek detaylar arasında yer alıyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kışın Türkiye’de mutlaka yapılması gereken 5 şey