Ucuza kayak tatili yapmak için 6 öneri

Kar yağışının başlamasıyla birlikte kış turizmi canlanmaya başladı. Kayak tatiline gitmek isteyenler fahiş fiyatlarla karşılaşmamak için bu önerileri dikkate almalı.

24 Aralık 2019, Salı 12:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceden rezervasyon yaptırın

Önceden rezervasyon yaptırın

Yazın da kışın da erken rezervasyon çok önemli. Kar yağmadan önce rezervasyon yaptırırsanız, kar yağışı sonrası artan ücretlerle karşılaşmak zorunda kalmazsınız.

Online satın alın

Online satın alın

Konaklama yapılacak yerin araştırmasını internetten yapın. Bu sayede konaklayacağınız otelin özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyebilir ve farklı sitelerdeki otellerle fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.


Son dakika fırsatları

Son dakika fırsatları

Erken rezervasyon elbette önemli dedik ama bazı online satış yapan tatil sitelerinde son dakika fırsatları ve büyük indirimler oluyor. O sitelerin bildirimi açarak ya da sık sık takip ederek bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Ulaşım fırsatları

Ulaşım fırsatları

Bazı seyahat acenteleri otel rezervasyonu yaptırırken ulaşım dahil seçenekleri de sunuyor. Bu seçenekleri mutlaka değerlendirin. 


 Özel günlerden uzak durun

Özel günlerden uzak durun

Erken rezervasyon bile yaptırsanız yılbaşı ve tatillerde fiyatlar normalin çok çok üzerinde olabiliyor. En uygun fiyatlar sezonun başlangıcında ve sonunda oluyor. 

Kayak malzemesini kiralayın

Kayak malzemesini kiralayın

Eğer kayağı yılda sadece birkaç gün yapıyorsanız, malzemeyi satın alma yerine kesinlikle kiralamayı tercih edin. Kiralama için de kayak merkezi tercihi yapılmadan önce internette mutlaka çok iyi araştırma yapılmalı. Kiralama bedeli en düşük kayak merkezleri tercih edilmeli.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Türkiye’deki en popüler 10 turistik yer