"UEFA tüm özel maçları iptal etmeli"

Bosna Hersek A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Bazdarevic, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

22 Mart 2016, Salı 21:52
A A
'UEFA tüm özel maçları iptal etmeli'
Bosna Hersek A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mehmed Bazdarevic, Brüksel’deki terör saldırılarının ardından, Lüksemburg ile 25 Mart Cuma günü oynayacakları özel maçın iptal edilmesinin akıllıca olabileceğini belirtti. Bazdarevic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Lüksemburg’un Belçika’ya yakınlığı dolayısıyla ülkedeki güvenlik önlemlerinin arttırıldığını belirterek, "Burası da bir Benelüks ülkesi. Sokaklar polislerle dolu, olağanüstü bir durum söz konusu." dedi.

Brüksel’de meydana gelen terör saldırılarının ardından futbolun hiç kimsenin umurunda olmadığını kaydeden Bazdarevic, "Tüm bu yaşananlar çok korkunç. Dürüst olmam gerekirse, cuma günkü Lüksemburg maçımızın oynanmamasının akıllıca olduğunu düşünüyorum." ifadesini kullandı.

Bazdarevic, Lüksemburg maçının yanı sıra 29 Mart’ta İsviçre ile oynayacakları karşılaşmanın da iptal edilmesi gerektiğini belirterek, "Aslında UEFA, güvenlik sebebiyle bu hafta ve önümüzdeki hafta oynanması planlanan tüm özel maçları iptal etmeli." diye konuştu.

Bu sabah yardımcısı Stephane Gilli ile birlikte Brüksel’e uçuşlarını son anda iptal ettiklerini aktaran Bazdarevic, "Son anda Gilli trenle, ben de otomobille Lüksemburg’a geldik. Artık hiçbir yerde güvende değiliz. Tüm bunlar nereye kadar." değerlendirmesinde bulundu. Milli takımın aday kadrosundaki isimlerin de Lüksemburg’a gelmeye başladığını söyleyen Bazdarevic, yarın öğle saatlerine kadar tüm isimlerin kampa katılmış olacağını kaydetti.

Bosna Hersek, özel maçta 24 Mart’ta Lüksemburg’a, 29 Mart’ta ise İsviçre’ye konuk olacak.

Sıradaki haber yükleniyor...