UEFA'nin 2021'deki seyircili finali İstanbul'da oynatmayı planlıyor

Normal şartlarda 2020 Şampiyonlar Ligi finali Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacaktı. Corona virüs nedeniyle yaşanan ertelemeler sonucu UEFA, bu seneki finali başka bir ülkeye alarak 2021'deki seyircili finali Türkiye'ye vermeye hazırlanıyor.

11 Haziran 2020, Perşembe 10:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hürriyet'te yer alan habere göre, Türkiye Futbol Federasyonu’nun UEFA ile yürüttüğü yoğun temasların ardından bu yıl ev sahipliği yapacağımız seyircisiz Şampiyonlar Ligi finalinin alınıp seyircili 2021 finalinin İstanbul’a verilmesi konusunda taraflar anlaşma sağladı.

Federasyon Başkanı Nihat Özdemir daha önce yaptığı açıklamada "TFF, Şampiyonlar Ligi finalinin oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadı’na ciddi bir yatırım yaptı. Amacımız hem mükemmel bir organizasyona ev sahipliği yapmak hem ülke tanıtımına katkı sağlamak hem de Türkiye’de on binlerce misafirimizi ağırlamaktı. Elbette biz finalin seyircili oynanmasını istiyoruz. Bizim birinci önceliğimiz bu. Yönetimimiz ve tüm profesyonellerimiz bu konuda çalışmalarını devam ettiriyor. Önümüzdeki dönemde en sağlıklı ve en iyi sonucu alacağımızı düşünüyorum" demişti.

UEFA Yönetim Kurulu'nun 17 Haziran Çarşamba günü yapacağı toplantının ardından 2021'de St. Petersburg’da yapılması planlanan Şampiyonlar Ligi finalini İstanbul'a vermesi bekleniyor.

Seyircisiz olarak gerçekleştirilecek 2020 finalinin de yeni yerinin açıklanacağı toplantıda, yeni ev sahibinin Portekiz-Lizbon olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Gerard 2005'teki finali anlatıyor

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mehmet Demirkol: Fatih Terim gibi egolara başarı yetmiyor