UEFA'ya Türk yatırımcı: 6 milyar dolarlık paket

UEFA kendi JP Morgan'ını buldu. Türk yatırımcı Dalınç Arıburnu'nun kurucu ortağı oldu Global Yatırım Holding'e bağlı olan Centricus, UEFA ile iletişim halinde. Centricus'un finansman paketinin 6 milyar dolar olacağı bildirildi.

26 Nisan 2021, Pazartesi 15:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Avrupa’nın en büyük kulüplerinin UEFA Şampiyonlar Ligi’ne alternatif olarak Süper Lig kurması UEFA’yı finansal adımlar atmaya yöneltti.

Türk yatırımcı Dalınç Arıburnu'nun kurucu ortağı olduğu ve Global Yatırım Holding'in stratejik yatırımcısı olan Centricus Asset Management ile 6 milyar Euro büyüklüğünde bir finansman paketi için görüşmeler yürüten UEFA, bu yolla ABD'li yatırım bankası JPMorgan'ın desteklediği 12 kulüplü Süper Lig'e karşı hedefliyor.

Centricus, Global Yatırım Holding’te yüzde 31,2'lik hisse ile stratejik yatırımcı olurken, kurucu ortağı Dalınç Arıburnu yönetim kurulunda yer alıyor.

Centricus'un aralarında Katar Kraliyet Ailesi ve Japon Softbank'ın da olduğu küresel yatırımcıları bulunuyor. Arıburnu, Ekim 2016’da Softbank adına finans tarihinde tek seferde toplanan en büyük kaynak 100 milyar dolar ile Vision Fund’un kurulmasını gerçekleştirdi.

Kaynak: Ntv Spor

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 3 MLS takımı Burak Yılmaz için yarışta