Ufkunuzu genişletecek 3 yeni sağlıklı yaşam araştırması

Bilim insanları, sağlıklı yaşama dair her geçen gün daha ilginç araştırmalara imza atıyor. Geçtiğimiz günlerde ABD, Çin ve İngiltere'de, sağlık hakkında ufkumuzu açan 3 yeni araştırma yapıldı. Bunlar iç çekmek, bitkisel beslenmek ve yeme alışkanlıklarımızla ilgili. Araştırmaların sonucu, bazı alışkanlıklarımızı kalıcı olarak değiştirmemize neden olacakmış gibi duruyor.

28 Aralık 2020, Pazartesi 09:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Pijamalarınızla yemeğe oturmayın

1- Pijamalarınızla yemeğe oturmayın

Çin’deki araştırmalara göre evde yemek masasına pijamayla oturmak sağlıksız beslenmeyi tetikliyor. Dışarı çıkacakmış gibi özenerek masaya oturmak, yerken aşırıya kaçmayı ve abur cubur tüketimini önlüyor.

2- Bitkisel beslenme sevgisi genlerden geliyor

2- Bitkisel beslenme sevgisi genlerden geliyor

Oxford Üniversitesi araştırdı: Bitkisel beslenmeyi hayvansal beslenmeden daha çok sevmek, genetik miras olabilir. Sebze sevenlerin çoğunda mutasyona uğramış VRK2 genine rastlandı. Bu gen, beslenme tercihlerinde belirleyici oluyor.

3- İç çekmek sağlıklı

3- İç çekmek sağlıklı

ABD ve Avrupa’dan altı üniversitenin ortak araştırmasında psikologlar, sık sık iç çekip ‘ah’ edenlerin yalnızlık ve depresyona karşı dayanıklı olduğunu belirledi. İç çekmek, duygusal deneyimlerin daha karmaşık yaşandığına, duyguları sözsüz ifade etmede daha başarılı olmaya işaret ediyor.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muşmulanın faydaları nelerdir? Muşmula hangi hastalıklara iyi gelir?