UFO'cu işadamı intihar etti

Denizlili işadamı Nuri Sözkesen, kendisine ait fabrikada intihar etti

07 Ekim 2009, Çarşamba 18:13
A A

Denizli tekstil sanayiine getirdiği yeniliklerle tanınan ve bir süredir ekonomik sıkıntı içinde bulunan Nuri Sözkesen, akşam saatlerinde işyerinde tabancasını başına dayayarak tetiği çekti. Silah sesi üzerine odaya giren görevliler patronları Nuri Sözkesen'i kanlar içinde buldu. Nuri Sözkesen olay yerinde yaşamını yitirdi.

'BİR İHMAL SÖZ KONUSU'

Öte yandan Denizli Valisi Yavuz Erkmen, iş adamı Osman Nuri Sözkesen’in intihar ettiği fabrikaya gelerek, olayla ilgili bilgi aldı.

Sözkesen’in ölümünden büyük üzüntü duyduğunu kaydeden Erkmen, şöyle konuştu: "Üzücü olan taraf, bir ihmal söz konusu. Çünkü, sabahtan kendisinin odaya girdiği, yalnız kaldığı, aşağı yukarı 7-8 saat kimseyle konuşmadığı söyleniyor. Kendisini iknaya çalışmışlar, ama sonuçta üzücü olayla karşılaşılmış. Zamanında belki haber verilseydi sanıyorum biraz daha değişik olabilirdi konu" diye konuştu.

Denizli’deki Funika Tekstil’in Yönetim Kurulu Başkanı Sözkesen, fabrikasında akşam saatlerinde tabancayla ateş ederek yaşamına son vermişti. Kentte hayırseverliliği ile tanınan iş adamı, bir süre önce borçları nedeniyle sahibi olduğu tv ve gazeteyi satmış, kurduğu UFO Müzesi’ni de elinden çıkartmıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.