Uğur Meleke, Burak Elmas'ın açıklamasından ikna olmadı: Yardımcılık istese Guardiola ile kalırdı!

Galatasaray'da Fatih Terim'in yerine göreve getirilen Domenec Torrent için tartışmalar sürüyor. Başkan Burak Elmas, Torrent'in ilk etapta Fatih Terim'in yardımcısı olarak düşünüldüğünü, ancak Terim'le yollar ayrılınca teknik direktör olarak getirildiğini açıklamıştı. Bu açıklama spor yazarı Uğur Meleke'yi ikna etmedi.

12 Ocak 2022, Çarşamba 10:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hürriyet yazarı Uğur Meleke, yazısında Burak Elmas'ın Domenec Torrent açıklamasını yorumladı. Elmas, dün akşam yaptığı basın toplantısında "Biz Fatih Hoca'yla en başta fikir birliği yapmıştık ve o daha üst kademeye çıktığında teknik direktör olabilecek birini yardımcısı yapmaya karar vermişti. O isim Domenec Torrent'ti. Terim'in yardımcısı olarak düşünüyorduk ancak işler değişince teknik direktörlüğe getirdik" demişti.

"CV'sine bakınca yardımcı olma ihtimali yok"

"CV'sine bakınca yardımcı olma ihtimali yok"

Meleke, bu açıklama sonrası şunları yazdı:

Son 15 günde yaşanan gelişmelere bakınca, bir şeyler olacağı hissediliyordu. Önce bir yardımcı hoca söz konusuydu. Sonra CV’sine bakınca yardımcı hoca olma ihtimali gözükmeyen Torrent görüşmesi su yüzüne çıktı. 

"Öyle olsa City'de kalırdı!"

"Öyle olsa City'de kalırdı!"

Torrent’in New York City ve Flamengo’yu çalıştırdıktan sonra gelip Galatasaray’da yardımcı hoca olması pek mantıklı görünmüyordu zaten. Yardımcı hocalığa devam edecek olsa Manchester City’de kalırdı! Bir başkan bir teknik adamla elbette yolları ayırma kararı alabilir ama yöntem biraz biçimsiz oldu sanki.

Güntekin Onay: Fazla cesur bir karar!

Güntekin Onay: Fazla cesur bir karar!

Fatih Terim, G.Saray için bir teknik adamdan fazlası. Kulübün kazandığı şampiyonlukların 3’te 1’inde O’nun imzası var. Bu kararı şaşırtıcı buldum. Ortada ciddi bir başarısızlık olduğu gerçek. Ancak sezon başından beri vurguluyorum; bu kadro kalitesi şampiyonluğa oynamaz. Torrent tercihi cesur bir karar. G.Saray’ı hedeflerine taşıyabilecek bir teknik adam mı? Kariyerinde önemli bir başarı sayfası var mı? Yok.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şansal Büyüka, Şenol Güneş'i açıkladı! 'Hayırlı olsun'