Uğur Meleke: Ya MHK istifa etmeli ya da TFF görevden almalı

BeIN Sports yorumcusu ve Hürriyet yazarı Uğur Meleke, bu haftaki hakem atamalarını yorumladı. Meleke'ye göre bu kararlar sonrasında MHK'nın devam etmemesi gerekiyor.

01 Nisan 2021, Perşembe 12:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beşiktaş maçına atanan Halil Umut Meler ile ilgili Uğur Meleke de değerlendirmelerde bulundu. beIN SPORTS Haber'de değerlendirmelerde bulunan Meleke, "Halil Umut Meler zor durumda bırakılmıştır. Bir kulübün maçına üst üste iki hafta verilmesi skandaldır" dedi.

"MHK'NİN İŞİ MESAJ VERMEK, CEPHE OLMAK DEĞİLDİR"

"MHK'NİN İŞİ MESAJ VERMEK, CEPHE OLMAK DEĞİLDİR"

MHK'nin işi mesaj vermek, cephe olmak, taraf olmak değil. Türkiye'de futbol maçlarının en sağlıklı şekilde yönetilmesini sağlamaktır. Her maça en doğru atamayı yapmak, en doğru adaleti temin etmektir. Hakimin işi cephe olmak, taraf olmak değildir. Adil olmaktır. MHK'nin tek misyonu da adil olmaktır. Halil Umut Meler zor durumda bırakılmıştır. Bir kulübün maçına üst üste iki hafta verilmesi skandaldır. Türkiye'de ve dünyada çok az görülmüş bir şeydir.

"MHK HEMEN İSTİFA ETMELİDİR"

"MHK HEMEN İSTİFA ETMELİDİR"

Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve Mete Kalkavan'ı bir tarafa bırakıyorum. 'Biz bu hakemi istemiyoruz' dönemi zaten bitmelidir. Atamaları MHK yapmalıdır, kulüpler değil. Bununla ilgili çok bir şey söylenemez. Fakat Halil Umut Meler atamasını hiç iyi niyetli bulmuyorum. MHK bugün istifa etmelidir. İstifa etmiyorsa TFF, acilen MHK'yi görevden almalıdır.

"SİZİN DERDİNİZ MANŞET OLMAK"

"SİZİN DERDİNİZ MANŞET OLMAK"

Sizin derdiniz manşet olmak. Türk futbolu bu kadar basit değil. Sizin bu kadar konuşulmanız, manşet olmanız için oynanmıyor bu lig. Serdar Tatlı ve komitesi acilen istifa etmelidir. Bu yapılan Halil Umut Meler'e bir kötülüktür. Halil Umut Meler, Türk futbolunun gelecek vaat eden bir hakemidir. MHK'nin görevi hakemlere kötülük yapmak değildir. Bu hareket adil değildir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cengiz Ünder Süper Lig'e mi dönüyor?