Uğur'da okuma saati

Uğur Okulları ‘Kitap Benim’ projesi kapsamında, her gün 20 dakika serbest okuma saatinde tüm öğrenci öğretmen ve okul çalışanları kitaplarla buluşuyor.

06 Kasım 2018, Salı 02:34
A A
Uğur'da okuma saati

Özellikle bol kitap okumanın sürece olan katkısının altı çiziliyor. Uğur Okulları Eğitim ve Öğretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nil Çiçek, Uğur Okulları’nda uygulanan ‘5 Dil 2 Beceri’ yaklaşımının başında gelen anadil kapsamında birçok proje gerçekleştirildiğini söyledi. Nil Çiçek, “Öğrencilerimizi Türkçe’yi doğru kullanma, okuduğunu anlama, yorumlama ve imla kurallarını bilme gibi beceriler ile donanması öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bunu elde etmenin ilk adımının öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmaktan geçtiğini biliyoruz. 44 ildeki okullarımızın tümünde her gün 20 dakikalık serbest okuma saatlerimizle öğrencilerimize kitap okuma bilincini aşılıyoruz” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.