Ukraynalı milletvekili Mosiyçuk: Kerç Köprüsü'nü imha etmeliyiz

Ukrayna parlamentosu Yüksek Rada’dan milletvekili İgor Mosiyçuk, Rusya ile Kırım’ı Kerç boğazı üzerinden bağlayan ve önceki günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in açılışını yaptığı Kerç Köprüsü’nü imha etmeyi teklif etti

22 Mayıs 2018, Salı 16:09
A A
Ukraynalı milletvekili Mosiyçuk: Kerç Köprüsü'nü imha etmeliyiz

Washington Examiner yazarı Tom Rogan'ın ‘Kırım Köprüsü'nü bombalayın' tavsiyesini verdiği makalesinin ardından benzer bir ses Ukrayna parlamentosundan da yükseldi. Ukraynalı milletvekili İgor Mosiyçuk, köprünün imha edilmesini önerdi.

112 Ukrayna televizyonunda konuşan Mosiyçuk "Kerç Köprüsü, düşmanca bir yapı. Neden mi? İşgal edilen topraklarımızı saldırganların anayurduyla birleştiriyor. Kırım'ın özgürleştirilmesi ve işgalden kurtarılmasında bu köprü stratejik bir nokta." dedi.

Toprakları için savaş durumunda olan her ülkenin düşmanca yapıları, köprüleri, tren istasyonlarını ve havalimanlarını imha etmeye çalıştığını ifade etti.

ABD'li muhafazakar yorumcu Tom Rogan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in önceki gün açılışını yaptığı ve Kırım ile Rusya'yı bağlayan Kırım Köprüsü'nün bombalanması gerektiğini yazmıştı.

(Sputnik)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.