Ülker, gıdada devler liginde

Ülker, gıdada devler liginde

26 Ağustos 2009, Çarşamba 12:14
A A

Komitenin 21’inci üyesi

Yıldız Holding, Avrupa’nın 20 büyük gıda üreticisinin oluşturduğu Avrupa Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Konfederasyonu (CIAA) bünyesinde kurulan CIAA Liaison Committee’nin (İrtibat Komitesi) 21’inci üyesi oldu. Yapılan açıklamada, holdingin Aralık 2008’deki üyelik başvurusunun genel kurulda görüşülerek onaylandığı, Yıldız Holding’i, Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü’nün temsil edeceği belirtildi.

 Yıllık 1 milyar euro ciro şart

Holding’in açıklamasında, “Komitedeki 20 üye ile eşit oy hakkına sahip Yıldız Holding, artık Avrupa gıda sanayiinin bilimsel, ekonomik ve yasal konulardaki gelişimi için alınan karar ve lobi faaliyetlerinde söz sahibi olacak” denildi. Üye olmak için başvuracak şirketlerde yıllık 1 milyar euro’dan fazla ciro, Avrupa’da bir merkeze sahip olma ve en az 5 Avrupa ülkesiyle ticaret yapma şartı aranıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.