Ülker, sakıza 80 milyon yatıracak 950 kişi alacak

Ülker, Danimarkalı ortağı ile 80 milyon liralık sakız yatırımı yapmak için teşvik belgesi aldı

29 Ağustos 2009, Cumartesi 10:36
A A

Hazine, temmuzda, 917.3 milyon liralık yatırım öngören 196 teşvik belgesi düzenledi. Temmuzda, en yüksek yatırım teşvik belgesi, sakız üretimi için düzenlendi. Ülker Grubu’nun şirketi CCC Gıda, yılda 20 bin ton sakız üretimi amacıyla, 80 milyon liralık yatırım yapmak üzere yatırım teşvik belgesi aldı. Yatırım için 27.9 milyon dolarlık ithalat yapılacak ve tesiste 950 kişi istihdam edilecek. CCC Gıda’yı Ülker’in çatı şirketi Yıldız Holding, Danimarkalı sakız devi Gumlink’le birlikte kurmuştu.

Borasco da teşvik aldı

Yeniyurt Petrol, 68.7 milyon liralık depolama tesisi için yatırım teşvik belgesi aldı. Tesiste 40 kişi çalışacak. Gürok Turizm de, cam ev eşyası tesislerinin modernizasyonu için, 43 milyon liralık yatırım yapacak. Tesiste 720 kişiye iş sağlanacak. Temmuzda düzenlenen yabancı sermayeli firmalara yönelik teşvik belgeleri arasında en yüksek tutar Borasco Elektrik’e ait. Avustralya menşeli firma Samsun’da, 1 milyar 585.4 milyon lira tutarında elektrik, gaz ve su yatırımı gerçekleştirecek.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.