Ülserin ilacı: Patates suyu

Ülserin ilacı: Patates suyu

İngiltere'de Manchester Üniversitesi'nde görevli bilim adamları, patates suyunun mide ülserini iyileştirdiğini iddia etti

10 Ağustos 2012, Cuma 11:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bilim adamları, yaptıkları araştırmalarda patatesin suyunun içinde bulunan antibakteriyal moleküllerin ülserin iyileşmesine yardım ettiğini söyledi. Uzmanlara göre, bu moleküller midede bulunan ve ülsere neden olan bakterileri yok ediyor.

Üniversitenin mikrobiyoloji ekibi şimdi 'patates suyunun' ülser hastaları için günlük diyet olarak uygulamaya geçilmesini umuyor. Araştırmanın başındaki Mikrobiyoloji Profesörü Ian Roberts, "Bilim adamlarımızdan biri bir gün erkek arkadaşının büyükannesine yemeğe gitmiş ve büyükanne de mide ülseriyle patates suyuyla başa çıktığını söylemiş. Biz de bunu araştırdık ve doğru olduğunu gördük" dedi.

Üniversitedeki bilim adamları "Maris Piper" ve "King Edward" türündeki patateslerin suyunun ülsere karşı daha iyi savaştığı görüşündeler.

Uzmanlar, bu buluşun ardından tıpkı probiyotuk yoğurt suyu gibi patates suyunun da mide ülserine karşı satışa çıkartılabileceğini düşünüyor.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kolon kanseri riskini %50 azaltan beslenme öneriler