Ultrason fotoğraflarından koleksiyon yaptı

Anne karnındaki bebeklerin ilginç ultrason görüntülerini yakalayan ve bu görüntülerden özel bir köşe oluşturan kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Doç. Dr. Gökalp Öner'in, yaklaşık 4 bin fotoğraflık koleksiyonu bulunuyor

21 Ağustos 2018, Salı 11:31 Son Güncelleme:
A A

Öner, ultrason fotoğraflarıyla, bebeklerin sağlık durumları hakkında bilgi almanın yanında bir çok farklı güzel poz da yakaladıklarını anlatarak, "Babası Afrin'de görev yapan bir askerimizin bebeği anne karnında da doğduktan sonra da asker selamını andıran bir poz verdi. Annesi de bu fotoğrafları babasına gönderdi." dedi.

Öner, 4 boyutlu ultrason görüntüsüne bakmanın iyi bir teknik ve zaman isteyen bir şey olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Anne karnında ve doğumdan sonra bebeklerin güzel fotoğraflarını çektiğimiz zaman buradaki duvarımızda, sosyal medya hesabımızda paylaşıyoruz. Doğumdan sonra aileler bizi ziyarete geldiğinde kendi köşeleri olsun ve orada fotoğraf çektirelim istedik. Böylece, yaklaşık 4 bin ultrason fotoğrafına ulaştık."

Öner, Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği tarafından düzenlenen, bebeklerin ultrason fotoğraflarının yarıştığı "Anı yakalayın"da, 2016 yılında birincilik elde ettiğini ve yeni bir yarışma düzenlenmesi durumunda iddialı olduğunu sözlerine ekledi. 

AA

Sıradaki haber yükleniyor...