Uludağ Üniversitesi'nden yurt dışı atılımı

Uludağ  Üniversitesi, öğrencilerin değişim programlarından daha fazla yararlanmasını sağlamak için yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdürüyor

05 Haziran 2017, Pazartesi 12:27
A A
Uludağ Üniversitesi'nden yurt dışı atılımı
Üniversite yönetiminin koyduğu hedefler doğrultusunda çalışmalarını yürüten Uluslararası İlişkiler Erasmus Ofisi, son altı ayda 30'un üzerinde seminer, toplantı, çalıştay gibi faaliyetlerde bulunarak Avrupa´daki üniversitelere 300´ün üzerinde öğrenci gönderme hakkını elde etti.

12 FARKLI ÜLKE, 26 YENİ KURUMLARARASI ANLAŞMA

Uluslararası İlişkiler Erasmus Koordinatörü Prof. Dr. Ömer Kaynaklı, yapılan çalışmalardan sonra kurumlararası anlaşma sayılarında ciddi bir artış gözlendiğini ve 6 ayda toplamda 12 farklı ülke ile 26 yeni kurumlararası anlaşmanın üniversiteye kazandırıldığını belirtti.

Hem öğrenim hareketliliği hem de personel hareketliliğini içeren yeni anlaşmalarla birlikte Uludağ Üniversitesi toplamda 70 öğrenci ve 53 akademik/idari personeli de kontenjanına eklemiş oldu.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.