Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı, Işık’ta

FMV Işık Okulları, tüm kampüslerinde 3-12 yaşları arasındaki öğrenciler için tasarlanan IBPYP Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı’nı başlatıyor.

05 Eylül 2018, Çarşamba 01:01
A A

Bu program kapsamında çocukların hem sınıfta hem de dış dünyada araştıran ve sorgulayan bireyler olarak gelişmelerine odaklanılıyor. FMV Işık Okulları; Erenköy, Ayazağa ve Ispartakule Kampüsleri’nde Fen Liseleri, Ayazağa ve Erenköy Kampüsler’inde uygulanan ve global bir eğitimin parçası olmayı sağlayan Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (International Baccalaureate Diploma Programme/IBDP) uygulanıyor. IB Diploma Programı öğrencileri yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelere hazırlıyor ve üniversite kabullerinde öne çıkarıyor. Bunun yanı sıra, müfredatı ile tüm dünyada araştırmacı, duyarlı, küresel bilince sahip, kültürler arası anlayışa katkıda bulunacak gençler yetiştirmeyi hedefliyor. 2018’de yurt dışında üniversite başvurusu yapan Işık’lı öğrencilerin yüzde 100’ü dünyanın önde gelen üniversitelerine yerleşti. Öğrencilerin her biri başvurdukları okulların yüzde 99’undan kabul aldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.