Uluslararası Kalite Zirvesi Londra’da toplanıyor

Türkiye ekonomisine yön veren temsilciler, dünyada pazar payını arttırmak, kalite ve inovasyon konusunda deneyimlerini paylaşmak ve AR-GE konumlandırmasının önemini vurgulamak amacıyla Londra’da buluşuyor. Daha önce İstanbul, Brüksel, Frankfurt, Saraybosna, Belgrad ve Londra’da gerçekleşen Uluslararası Kalite Zirvesi bu yıl Londra Soutbank Üniversitesinde yapılıyor.
 

28 Ağustos 2017, Pazartesi 13:50
A A
Uluslararası Kalite Zirvesi Londra’da toplanıyor
20 – 22 Ekim 2017 tarihlerinde Londra Soutbank Üniversitesinde, imalat ve hizmet sektöründe inovasyona yönelik çalışmalarıyla örnek teşkil eden Türkiye’de ki iş dünyasının örnek isimleri deneyimlerini paylaşmak üzere bir araya geliyor.
 
Lobin İnternational tarafından gerçekleştirilen 10th International Quality Summit, kalite bilincini geliştirmek ve markalar için geleceğin habercisi olan AR-GE’nin önemini konuşmak için Londra Soutbank Üniversitesinde toplanıyor.
 
Lobin İnternational tarafından organize edilen zirve bu yıl Londra Soutbank Üniversitesinin ev sahipliğinde yapılıyor. Türkiye’nin önde gelen sanayici ve iş adamlarının, bilgi, birikim ve deneyimlerini aktarmasına fırsat veren etkinlikler, devlet ve özel sektör temsilcilerinin yanı sıra STK’lar ve bürokrasinin katılımıyla gerçekleştiriyor.
 
Lobin İnternational Yönetim Kurulu Başkanı ve Londra’da bulunan Avrupa Türk Ticaret Birliğinin Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Ustaoğlu; 30 yılı aşkın bir süredir kalite zirvesi düzenlediklerini söyleyerek şöyle konuştu: “İş ve siyaset dünyasının talepleri ve beklentileri üzerine yapılan araştırmaları tespit ediyor, ihtiyaçların giderilmesi için işbirliği imkânları arıyor ve düzenlenen sempozyumlarla konusunda uzman kişilerin düşüncelerine başvuruyoruz. 30 senedir kaliteye vurgu yapıyor, ekonomi dünyasının uluslararası arenada buluşmasını sağlıyoruz. Türkiye’nin stratejik ve coğrafi yapısı, yatırımcılara sağlamış olduğu imkânlarla, Dünya’daki pazar payının yükseltilmesine önemli fırsatlar sunuyor. Biz bu fırsatlara dikkat çekiyoruz. Günümüz tam rekabetçi piyasa koşullarında avantaj sağlamak için sadece kalite-maliyet hesapları yetmez. Pazarda kalıcı olabilmek için, AR-GE ekseninde oluşturulacak kalite ve inovasyon yeteneğinin sürdürülebilir olması gerekir. Bu amacı gerçekleştirmek için kalite zirvesi Londra Soutbank Üniversitesi Akademik Kurulunun katılımıyla Londra Soutbank Üniversitesinde gerçekleşiyor.  Türk iş dünyasının dünya pazarlarına yönelik pazarlama stratejileri üretime yönelik girişimleri dünya pazarlarında yer almamıza imkân sağlayan müteşebbis ruhu, rekabet gücümüzü artırmaktadır. Sektör temsilcilerinin farkındalık oluşturan projelerine Londra Soutbank Üniversitesi tarafından verilecek sertifika ve ödüller önemli pazarlama avantajı sunmaktadır ve sunmaya devam edecektir.”
 
10. Uluslararası Kalite Zirvesi  // 10th International  Quality Summit

Zirvede; AR-GE ve ona bağlı olarak oluşturulacak kalite ve inovasyon tanımını yeniden şekillendirirken üretim, tüketim ve hizmet boyutunda uygulanabilir inovasyon arayışlarını londra/İngiltere'de katılımcılarla paylaşılacaktır.

Öncelikli olarak; inovasyon ve fikir yönetimi olmak üzere, iş dönüşümü, operasyonel mükemmellik, ve maliyet yönetimi konularında, Türkiye’nin Avrupa’da iş yapan önemli şirketlerin bizzat uygulayarak kazanılmış oldukları deneyimler paylaşılacaktır. Bu zirve kalite ve inovasyonda Türkiye’nin geldiği noktayı bir kere daha vurgulaması bakımından büyük önem teşkil etmektedir.
 
Türkiye Tanıtım Standları

Katılımcı markalar info stantları ile zirvede yer alacaktır. Karşılıklı görüşme imkânları sunulacaktır.
 
10. Uluslararası Kalite Ödülleri Töreni

Lobin İnternational tarafından gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre girişimcilik ve inovasyona yönelik başarıları ilke edinerek sürdürülebilir rekabet avantajını elde eden markalara “2017 Uluslararası Kalite Ödülü” verilecektir.  

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Marmara'nın Bodrum'u: Yalova Çınarcık