Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu tamamlandı

Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu tamamlandı

Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu tamamlandı

03 Mayıs 2019, Cuma 09:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Nezir GÜNEŞ/ MARDİN,(DHA)- MARDİN'de startı verilen Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu'nun birinci etabı, 8 ülkeden 77 sporcunun katılımıyla 177 kilometrelik parkur ile sona erdi.
Türkiye Bisiklet Federasyonu ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi iş birliğiyle Mardin, Şanlıurfa, Kilis ve Gaziantep'te yapılan 620 kilometrelik bisiklet turunun Mardin etabı düzenlenen final ile tamamlandı.
Özel bir otel avlusunda düzenlenen ve 8 ülkeden 13 takım ile 77 sporcunun yarıştığı parkurun final törenine Mardin Valisi Mustafa Yaman,  Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Barut Alphan, kamu kurum amirleri ve STK temsilcileri ile davetliler katıldı.
Törende dereceye giren sporculara ödülleri Mardin Valisi Mustafa Yaman, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Gençlik ve Spor Müdürü Hadi Çomaktekin tarafından verildi. Burada konuşan Mardin Valisi Mustafa Yaman, Mardin'de huzur ile başlayan uluslararası programların şehre önemli katkılar sağladığını dikkat çekerek, "Bu tur bizim için ikinci önemli organizasyondan biri. Bundan sonra Mezopotamya Bisiklet Turu'nu devam ettirmeyi düşünüyoruz. Geçtiğimiz yılda federasyonla beraber, bu organizasyonun ilk adımını yapmıştık bu senede nasip oldu. İnşallah önümüzdeki sene ve ondan sonraki senelerde de bu organizasyonu yapmak için kararlıyız ve buna destek vereceğimizi belirtmek istiyoruz. 8 ülkeden 13 takım katıldı bu yarışlara 77 sporcu bu turda yarıştı. Hava da güzeldi, etaplarında manzarası güzeldi. Artuklu'dan başlayan Yeşilli, Ömerli, Midyat, Beyaz Su'dan devam eden, Nusaybin'den sonra Dara antik kenti üzerinden tekrar Artuklu merkeze gelip biten bu tur Allah'a şükür kazasız belasız da bitti. Yarın inşallah Mardin Artuklu-Şanlıurfa etabı var onunda startını buradan vereceğiz" dedi.
Mardin parkurunda Mardin- Midyat-Nusaybin etabında, birinci Minsk Cycling (Belarus) takımından Branislau Samoilau, ikinci Vib Sport (Bahreyn) takımından Anass Ait El Abdia, üçüncü ise Bike Aid (Almanya) takımından Adne Van Engelen oldu.
Genel klasman ve spint kategorilerinde Minsk Cycling (Belarus) takımından Branislau Samoilau, yokuş kategorisinde Vib Sport (Bahreyn) takımından Azzedine Lagab ödül almaya hak kazandı.
Organizasyonda ikinci etap yarışı yarın Mardin-Viranşehir- Şanlıurfa güzergahında gerçekleştirilecek. 188 kilometrelik ikinci etap Balıklıgöl'de son bulacak.
FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder