Umberto Eco İstanbul'a geliyor

Gülün Adı, Foucault Sarkacı, Prag Mezarlığı gibi kitapların usta yazarı Umberto Eco, İstanbul'a geliyor

27 Mart 2013, Çarşamba 16:57
A A
Umberto Eco İstanbul'a geliyor

Sabir Fikir'in haberine göre İtalyan bilim insanı, yazar ve eleştirmen Umberto Eco, İstanbul'a geliyor.

İtalyan Kültür Merkezi, İtalyan Büyükelçiliği, İtalyan Başkonsolosluğu, Boğaziçi Üniversitesi ve Şehir Üniversitesi'nin birlikte önümüzdeki ay İstanbul'a getireceği Umberto Eco, iki etkinliğe katılacak.

Bunların ilki, 9 Nisan'da saat 17:00'de, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall'de gerçekleşecek olan Orhan Pamuk - Umberto Eco buluşması. "A Dialogue on Facts Fiction History" başlıklı konuşmada, ikiliye Bologna Üniversitesi profesörlerinden Patrizia Viola eşlik edecek. Toplantıda, edebiyat, roman ve romancılık konuları üzerinde durulacak.

Umberto Eco ertesi gün, bir etkinliğe daha katılacak. Tepebaşı'ndaki Casa Del Italia binasında yapılacak etkinliğin bir başlığı ya da çerçevesi yok. Cemal Kafadar ve Patrizia Violi'nin de katılımıyla gerçekleşecek bu etkinlik, bir nevi yazar-okur buluşması olacak. Eco, okurlarından gelen soruları yanıtlayacak. Ancak etkinlik salonunun şimdiden dolduğunu söylemekte yarar var.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.