Ümit Karan'dan Fatih Terim açıklaması: Telefonla konuşurken bile ayağa kalkarım

Galatasaray'ın ve Türk futbolunun önemli oyuncularından Ümit Karan, futbolu bıraktıktan sonra teknik adamlık denemeleri ve Survivor macerasıyla gündeme gelmişti. Karan, bir röportaj vererek bazı konulardaki düşüncelerini açıkladı.

16 Kasım 2021, Salı 16:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Futbolu Galatasaray'da bırakamadığım için buruk hissediyorum"

"Futbolu Galatasaray'da bırakamadığım için buruk hissediyorum"

Sabah Spor'da Melisa Berkalp'in konuğu olan Ümit Karan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Soru: 'Ben futbolu Galatasaray'da bırakmak istiyordum' demiştiniz. Galatasaray'da size vefasızlık yapıldığını düşünüyor musunuz?

Bunun üzüntüsünü yaşıyorum tabii ki çünkü futbolu Galatasaray'da bırakmak istedim ama maalesef birçok Galatasaraylı futbolcu futbolu Galatasaray'da bırakamadı… Galatasaray'da beklentiler büyük, ben Galatasaray'da şu dönem oynasaydım kesin bıraktırırlardı. Galatasaray'da bırakabilmeyi gerçekten çok isterdim çünkü kaptanlık da yaptım sonuçta takımda. O burukluk her zaman içimde kalacak.

"Biz Emre'yle hep kavga ederdik"

"Biz Emre'yle hep kavga ederdik"

Soru: Marcao ve Kerem arasında yaşananlara eski bir oyuncu gözüyle nasıl bakıyorsunuz? Siz de zamanında Emre Aşık ile rakipken kavga etmiştiniz ama Galatasaray'da takım arkadaşıyken iyiydiniz.

Biz Emre Aşık ile neredeyse her maç kavga ediyorduk, o yüzden kırmızı kart bile gördüm ben! Ama tabii bunlar rakip takımlarda oynarken oldu. Emre sert bir futbolcuydu, dirseğini de kullanırdı, her şeyi yapardı. Kafa topu hakimiyeti yüksek olduğu için sıçrardı da Emre ve o zamanlar futbol daha sertti. Sonrasında iyi takım arkadaşı olduk onunla, çok severim kendisini.

"Oyuncu kaybetmek kolay"

"Oyuncu kaybetmek kolay"

Antrenman sahasında ben de takım arkadaşımla kavga etmişimdir ve bunlar her takımda yaşanabilir ama seyirci önünde ve televizyon yayını sırasında böyle bir olayın yaşanması Galatasaray adına çok kötü bir görüntü oldu. Ben bu görüntüyü çok tasvip etmiyorum… Marcao da çok tecrübeli bir oyuncu değil, o da genç bir oyuncu ve hırsına yenik düştüğünü düşünüyorum. Kerem de biraz daha alttan alabilirdi diye düşünüyorum ama olay kapandı sonuçta çok uzatmaya gerek yok çünkü oyuncu kaybetmek kolay. Dolayısıyla elinizde zaten çok potansiyelli bir oyuncu yoksa iyi değerlendirmek gerekiyor.

"2006 Denizli unutulmaz"

"2006 Denizli unutulmaz"

Soru: Kariyerinizde yaşadığınız en duygusal an?

Denizli maçında olanlar farklı bir boyuttu; o 16 dakika boyunca beklemek bana sanki 16 sene gibi gelmişti ama çok acayip bir sevinçti. Bence o anı, o duyguları, o ambiyansı, o stadda yaşayan kimse ömür boyu unutmayacak…

Bence Türkiye'de bir daha böyle bir olay yaşanmaz. Zaten Galatasaray'ın en önemli özelliği özel olayları yaşamak: UEFA kupasını kaldırmak, 16 dakikalık Denizli maçı, Kadıköy'de kupa kaldırmak, bunlar futbol tarihimizde bir daha olmayacak olaylar… Bunların hepsini Galatasaray yaşadı, zaten o yüzden Galatasaray biraz daha özel bir takım oldu.

"Bir Fatih Terim, bir kayınpederim"

"Bir Fatih Terim, bir kayınpederim"

Soru: Fatih Terim ile iletişiminiz nasıl?

İyi. Severim kendisini, o da beni sever. Zaman zaman telefon ediyorum kendisine ama tabii o kadar yoğun ki çok fazla rahatsiz etmek istemiyorum. Hayatımda telefonla konuştuğum zaman ayağa kalktığım iki kişi var; biri kayınpederim, diğeri de Fatih Terim! Gerçekten futboldan gelen bir alışkanlık bu benim için.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Talisca için yalanlama: Türkler abartıyor