Ümit Karan'dan tartışılacak açıklama

Ümit Karan'dan tartışılacak açıklama

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 16'sı tutuklu 93 sanık açılan davanın 10. duruşması görülmeye başlandı

27 Mart 2012, Salı 10:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen duruşmaya aralarında Aziz Ylıdırım ve Olgun Peker’in bulunduğu 16 tutuklu sanık katıldı.

Tutuksuz sanıklardan ise bir önceki celse tahliye edilen Şekip Mosturoğlu’nun yanı sıra savunmalarını yapmak üzere Ümit Karan’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda tutuksuz sanık duruşmada hazır bulundu.

"BİR GALATASARAYLI OLARAK..."

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci tutuksuz sanıklardan Ümit Karan’ı sanık kürsüsüne çağırdı. Karan savunmasında, "Şu anda hayatım alt üst oldu. Böyle bir olayda adımın geçmesi beni çok üzdü" dedi.

Eskişehirspor-Fenerbahçe maçında Fenerbahçe lehine şike yaptığı iddiasıyla suçlanan Karan, "Bir Galatasaraylı olarak Fenerbahçe’nin şampiyon olmasını istemem" diye konuştu.

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci Karan’a tutuklu sanık Ali Kıratlı ile yaptığı konuşmaların ne anlama geldiğini sordu. Karan ise,"Böyle birşeyle bana gelemezler, çok ağır tepki koyacağımı bilirler" ifadesini kullandı. Duruşma, Karan’ın savunmasıyla devam ediyor.

Cem TURSUN/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray, Arda Turan transferini resmen açıkladı