Ummanlı kadın 480 kedi ve 12 köpekle yaşıyor

Umman’ın beşkenti Maskat’ta yaşayan Maryam al-Balushi adlı kadın evini yardıma muhtaç olan kedi ve köpeklere açtı. 51 yaşındaki bir çocuk annesi Al-Balushi, şu anda evinde 480 kedi ve 12 köpeğe bakıyor. Maryam'ın aylık masrafları 7 bin 800 doları bulsa da hayvanların onu depresyondan koruduğunu söylüyor.

30 Kasım 2020, Pazartesi 15:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Umman'da 51 yaşındaki Maryam al-Balushi, evini yardıma muhtaç hayvanlara açtı. Komşularından gelen şikayetlere ve artan masraflara rağmen 480 kedi ve 12 köpeğe bakan kadın, hayvanların ruh halini düzelttiğini ve insanlardan daha vefalı olduklarını söylüyor.

Maryam al-Balushi, "Hayvanların, özellikle de kedi ve köpeklerin insanlardan daha sadık olduklarına inanıyorum" diyor.

Küçük yaşta anne ve babasını kaybeden Maryam, 10 yıldır hayvanlara evinde yardım ediyor.

Ayda yaklaşık 7 bin 800 dolar harcıyor

Ayda yaklaşık 7 bin 800 dolar harcıyor

Maryam, evcil hayvanını terk edenlere 25 dolarlık ceza kesen devlete rağmen, çok fazla insanın hayvanlarını sokağa attığını söylüyor.

Balushi, 17'si kör olan hayvanlarının bakımı, özenle beslenmesi, temizlenmesi ve veteriner masrafları için ayda yaklaşık 7 bin 800 dolar harcıyor.

Evi kafeslerle dolu olan Maryam, hayvanların rahat gezebilmesi için sürekli onlara izin veriyor.

Hayvan sevgisinin nasıl başladığını ise şu sözlerle anlatıyor:

Her şey 2008 yılında oğlumun küçük bir İran kedisi satın almasıyla başladı. Birçok anne gibi ben de oğlumun hayvanın hijyenine dikkat etmeyeceğini düşünerek onu reddettim.

2 yıl sonra ise başka bir kedi gören Maryam'ın tutumu bu kez değişti. Hayatına giren kedinin ardından kendi evini alan Maryam, tüm hayvanlarının onu depresyondan koruduğunu söylüyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bern Dağ Köpekleri çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için eğitiliyor