Ünal Aysal'dan ayrılık sinyali

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, kendisine 5 sene süre koyduğunu belirterek, "İki senem kaldı. Onu da tamamladıktan sonra inşallah hayırlısıyla görevi daha genç ve başarılı bir arkadaşa devretmek istiyorum" dedi

13 Nisan 2014, Pazar 21:57
A A

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen Galatasaray Kulübü'nün yıllık olağan mali genel kurul toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Aysal, toplantıda netleşmesi gereken bir çok konuyu görüştüklerini belirterek, "Özellikle siz medya mensupları için devamlı soru işaretleri yaratan bir takım detaylar zaman içinde sayfaları doldurmaya başlamıştı. Bugünkü genel kurulda tahmin ediyorum hepsine bir yanıt çıktı. Gerçekten güzel bir gündü. Bu anda tabi kızlarımızın (Kadın Basketbol Takımı) dışarıda kazandığı büyük zafer, gerçekten bugünü taçlandırdı. Genel kurulun aldığı kararların dışında bu zafer bizim için çok önemliydi. İki güzide kulübümüz Rusya'da karşı karşıya geldiler. Çok güzel bir yarışma oldu. Maalesef tamamını izleyemedik ama netice muhteşemdi" ifadesini kullandı.

"Görev süresiz 2016 yılında sona eriyor. Ondan sonra da devam etmeyi düşünmediğinizi açıkladınız. Bunun gerekçesi ne?" şeklindeki soruya "Gerekçesi nüfus kağıdım" diye esprili bir yanıt veren başkan Aysal, "Biraz da kendime zaman ayırmam gerekiyor. Galatasaray benim için bir sosyal sorumluluk projesiydi. Üç senemi geçirdim. Kendime 5 sene bir süre koymuştum. İki senem kaldı. Onu da tamamladıktan sonra inşallah hayırlısıyla görevi daha genç ve başarılı bir arkadaşa devretmek istiyorum. Bu tip planlamalar evvelden yapılınca güzel" diye konuştu.

Aysal, genel kurulda istediğini aldığını belirterek, "Gerçekten istediğimi aldım. Beklediğim neticeler bunlardı. Genel kurulun güveni ve benim de onlara olan güvenim, ne kadar doğru olduğu konusunda bir kere daha beni rahatlattı. Umarım güzel iki sene daha geçireceğiz hep beraber" dedi.

Kadir ÇETİNÇALI-Serhan TÜRK/İSTANBUL DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.