Önceki Fotolar

UNESCO adayı Harran'da turizm bereketi

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Şanlıurfa'nın Harran ilçesi, "Göbeklitepe Yılı"nın da etkisiyle ziyaretçi akınına uğruyor.

23 Nisan 2019, Salı 02:14 Son Güncelleme:
A A
''ÇOK BEĞENİYORLAR''

''ÇOK BEĞENİYORLAR''

Harran tarihi bir şehir ve bu kadim şehir turizm pastasından da payını alıyor. Şanlıurfa'ya gelen herkes istisnasız mutlaka Harran'a geliyor. Tabii bu bir çekim merkezi. Bu çekim merkezinin altyapısını sağlam kılmak gerekiyor. Son dönemde çok güzel çalışmalar görüyoruz. Tarihi alandaki beton binaların yıkılması bizleri mutlu ediyor. Harran'a gelen misafirlerimiz de gayet memnun. Buraları çok beğeniyorlar."

"Göbeklitepe Yılı"ndan dolayı insanların burayı daha çok merak ettiğini anlatan Bodur, "Bölgede kalma gün sayısını arttırmaya çalışıyoruz çünkü misafirlerimiz bölgeyi çok seviyor.

Talep çok fazla, tabi ramazanın da mayıs ayına denk gelmesinden dolayı nisan çok yoğunlaştı. Yerel yöneticilerden beklentimiz, tur otobüslerine park alanı oluşturmaları, kolaylık sağlandığı takdirde daha çok kişi buralara gelecektir." diye konuştu.

Tekirdağlı Filiz Kara da çok uzak olmasına rağmen bölgeyi çok merak ettikleri için gelmeye karar verdiklerini ifade ederek, herkesin bu önemli değerleri görmesi gerektiğini sözlerine ekledi. 

Sıradaki haber yükleniyor...